Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
mary_lee

podróże kulinarne

Rekomendowane odpowiedzi

W podróżach uwielbiam kuchnię - testowanie, poznawanie, próbowanie, czasem gotowanie nowych smaków i potraw. Moja ukochana destynacja kulinarna to Włochy - makarony, pizze na cieniuteńkim albo na grubaśnym cieście zależnie od regionu, najlepsza kawa na świecie. A wam gdzie najlepiej "smakowały" podróże? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mary_lee super, że załozyłas ten temat!

Mój numer jeden to zdecydowanie Tajlandia - kraj tysiąca smaków. Jest smacznie, różnorodnie, co dzień świeżo i bez obaw o żołądek. Nie sposób spróbować wszystkiego!

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Hiszpanie i jeżdżąc tam zawsze szukam najlepszej Paelli, najsmaczniejsza jaką jadłam była w Altei.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Włochy! Uwielbima ich podejście do jedzenia, do życia, do gości. U nich jedzenie to cała celebracja. Poza tym makarony i pizzę mogłabym jeść codziennie :)
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym mieć tyle pieniędzy, by móc podróżować po świecie i próbować tych różnych pyszności, jakie oferują różnorodne kraje. A niestety takie podróże kosztują naprawdę dużo pieniędzy. Jadam czasami w knajpkach z różnymi kuchniami tu w Polsce i to już mi smakuje, a co dopiero jak jest to robione na produktach krajowych, takie prawdziwe, bez podróbek. Może kiedyś mi się uda mieć tyle pieniędzy, by móc sobie na takie podróże pozwolić. Tymczasem MARZĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał spróbować kuchni meksykańskiej z kraju jej pochodzenia. Niestety jak narazie nie stać mnie na takie wyjazdy ale mam nadzieję, że uda się podróżować i próbować kuchnie Świata :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uwielbiam ostre smaki i nie pogardziłabym meksykańskim jedzeniem! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi marzy się podróż do Włoch by spróbować i porównać ich prawdziwą pizzę i makarony do tych dostępnych w Polsce. Sama głównie gotuję kuchnię Włoską :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KarolaM we Włoszech poxa pizzą i makaronami warto spróbować kawy i deserów, szczególnie lodów i ciast - te ostatnie w zależności od miejsca trochę się różnią a to recepturą, a to nadzieniem, ale zawsze są przepyszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, też lubię kuchnię włoską ale z gotowaniem u mnie słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to śmiało zapisz się na warsztaty kulinarne https://www.cookup.pl/k/warsztaty/, sama byłam na kursie "Włoskie gotowanie" i jestem zachwycona, można podczas takich warsztatów poznać tradycje kulinarne oraz najsłynniejsze dania tej kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli wydaje się Wam, że jakiś produkt nie jest smaczny, to zanim go przekreślicie, spróbujcie. U mnie tak było z łososiem. Dziwne, negatywne skojarzenia. Później przypadkowa próba potrawy i okazało się, że to świetny produkt. Teraz jedną z moich ulubionych potraw jest ta - https://mowisalmon.pl/recipes/pieczony-losos-w-sosie-teriyaki-z-makaronem-i-warzywami/ Natomiast łączę łososia z wieloma produktami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja niedawna podróż kulinarna odbyła się w miejscu mojego zamieszkania. Miałam ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach kulinarnych z kuchni hiszpańskiej zorganizowanych przez https://www.skoma.club/service-page/kuchnia-marokańska?referral=service_list_widget . Na zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno Ci, którzy biorą w nich udział wyłącznie dla zabawy, jak i Ci, którzy podchodzą do tematu nieco poważniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o  tej firmie sprzedającej sushi https://sushifoodfactor.pl/ ? Jest to potrawa, która pięknie wygląda i wyśmienicie smakuje, a dodatkowo jest zdrowa oraz dietetyczna. Przygotowanie sushi jest prawdziwą sztuką, która wymaga doświadczenia i wprawy. Sushi Master musi dbać o odpowiedni dobór składników oraz prawidłowe skręcenie rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Chciałabym Wam polecić niesamowitą stronę, którą ostatnio odkryłam - https://zielonysrodek.pl/kotleciki-z-ciecierzycy-i-cukinii/ To miejsce pełne inspirujących i zdrowych przepisów, a szczególnie zachwycił mnie przepis na kotleciki z ciecierzycy i cukinii! Czy ktoś z Was lubi wegańskie i wegetariańskie dania? Te kotleciki są prawdziwym klejnotem dla wszystkich, którzy szukają pomysłów na wyjątkowe i smakowite posiłki bez mięsa. A jeśli nie jesteście weganami czy wegetarianami, to także warto dać im szansę, ponieważ smakują naprawdę wyjątkowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla Was przepis na sernik o niezwykłym charakterze - skyrnik, czyli sernik przygotowany ze skyr'em. To wyjątkowe danie, które połączenie kremistości tradycyjnego sernika ze skyr'em - islandzkim produktem mlecznym bogatym w białko. Ten smakowity przepis można znaleźć na stronie https://foodo.pl/skyrnik-sernik-ze-skyru/ Skyrnik to idealne połączenie gładkiego sernika i gęstego, kremowego skyr'a, które nadaje mu unikalny smak i konsystencję. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają nowych, oryginalnych smaków w tradycyjnych daniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sushi to sztuka równowagi i świeżości, której tajemnicą jest perfekcyjne połączenie ryżu, świeżych składników i umiejętności sushi mastera. Świeżość składników: Składniki użyte do przygotowania sushi powinny być świeże i wysokiej jakości. Świeże ryby, owoce morza, warzywa i algi są kluczowymi składnikami, które nadają sushi jego smak i teksturę. Doskonały ryż: Ryż do sushi powinien być specjalnie przygotowany - starannie ugotowany i mieszany z octem ryżowym, cukrem i solą. Powinien być lekko sprężysty i dobrze sklejający się, ale nieklejący. Umiejętności sushi mastera: Przygotowanie sushi to sztuka, która wymaga precyzji, cierpliwości i doświadczenia. Sushi master (sushiman) musi mieć doskonałą technikę, aby stworzyć idealne kawałki sushi o równych rozmiarach i doskonałym smaku. 

https://sushifoodfactor.pl/gunkan-maki-czym-charakteryzuje-sie-ten-rodzaj-sushi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×