Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

Rekomendowane odpowiedzi

AirBnb to serwis pozwalający na wynajmowanie mieszkań, bezpośrednio od ich właścicieli – na dzień, tydzień, miesiąc lub nawet na pół roku. Mówi się o nim na tym forum coraz częściej. Zakładam temat, by można było tu dodawać opinie na temat użytkowania, problemów, plusów, minusów. Sam jestem od lat couchsurferem, ale z AirBnb zdarza mi się korzystać od 1,5 roku, często szukam noclegów na tym serwisie i widziałem już bardzo różne mieszkania, rożnych ludzi, różne oferty, ale nigdy nie miałem kłopotów z samym operatorem a Wy? 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@a_nowy świetny temat! Był tu potrzebny! 

Tu dziewczyna (nie ja!) świetnie opisuje, jak mądrze wybierać mieszkania w AirBnb: https://duze-podroze.pl/bezpieczne-airbnb-jak-wybierac-mieszkania/

Dla mnie osobiście plusy zdecydowanie przeważają nad minusami, korzystam z airbnb dość często i zwykle właśnie stąd zaczynam szukanie miesca noclegu w podróży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystałam ale z tego co pisze ta dziewczyna wynika że faktycznie ma to same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z AirBnb od niedawna (kilka miesięcy, trzy wyjazdy) i muszę powiedzieć, że jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Duży plus za: bardzo różne mieszkania i bardzo rożnych cenach - możesz wybierać to, czego na prawdę szukasz. Z ceną różnie bywa, ale ogólnie moim zdaniem AirBnb się opłaca szczególnie jeśli wynajmujesz mieszkanie w kilka osób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również widzę same pozytywy. Bardzo dużo plusów. Naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to, to faktycznie widać jakby same plusy. na pewno najgorzej jest spróbować, bo jak to we wszystkim zawsze najtrdniejszy pierwszy krok, a może się okazać, że każdy następny będzie przyjemnością czystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy nie korzystałem, ale znam dwie osoby, które regularnie korzystają z tej strony i bardzo sobie chwalą. Nigdy nie było żadnych problemów ani z samym wyjazdem, ani z wynajętym mieszkaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja koleżanka też zawsze z tego korzysta i jest w pełni zadowolona. ja jakoś nie umiem się przekonać, ale może w końcu i ona mnie namówi, bo jeszcze nigdy nie była rozczarowana danym wyborem, więc chyba warto. szcególnie, ze w necie też bardzo dużo dobrych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam AirBnb i zawsze udaje mi się znaleźć jakieś urokliwe miejsca, a że zajmuje się hobbystycznie fotografią za każdym razem wracam z tysiącami fotek:x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dla mnie Airbnb to świetny sposób na nocleg zagranicą. Moja siostra ma dwa mieszkania, jedno we Wrocławiu specjalnie na wynajem i od jakiegoś czasu robi to tylko i wyłącznie przez Airbnb - inne opcje gorzej się sprawdzały, były mniej opłacalne a przede wszystkim mniej transparentne dla niej jako wynajmującej. Jako gospodarz jest bardz zadowolona, goście chyba też - same pozytywne ocenki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam, znam i jestem zadowolony. Zdarzyła mi się jednak przykra sytuacja i chcę przestrzec wszystkich - jeśli korzystacie z Airbnb i dostajecie prośbę o kontakt mailowy – to na 100% jest to oszust. Po prostu wszystkie wiadomości muszą pozostać na Airbnb, nie dajcie się przekonać nawet jeśli (a zwłaszcza jeśli) ktoś proponuje zniżkę na wynajem poza serwisem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareknaka mówi bardzo mądrą rzecz. Niby każdy o tym wie, a jednak.... Większość opisywanych w internecie historii oszustw na Aribnb czy kłopotów związanych z portalem bardzo często mają wspólny mianownik – błąd niedoświadczonego lub zbyt ufnego użytkownika, który dał się namówić na niższą cenę w zamian za płatność gotówką, innym razem zaufał tajemniczemu systemowi płatności. Oszuści starają się przenosić konwersacje z portalu na maile lub prywatne komunikatory, podsyłają dziwne linki do płatności czy np. oferują zniżkę, jeśli „załatwimy sprawę poza Aribnb”. Nigdy, przenigdy nie wolno dać się na to namówić. Zawsze do transakcji należy używać jedynie systemu zintegrowanego z Airbnb, on gwarantuje wam bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jest tu ktoś kto sam wynajmuje mieszkania przez airbnb? Jakie są warunki współpracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo pozytywnych opinii i niby wszystko fajnie, ale polecam spojrzeć również na komentarze takie jak te  Myślę, że są to przydatne informacje. Sam sporo czytam o tym serwisie bo wybieram się do obcego miasta i nie chciałbym nocować na ulicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×