Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Darma

Reklamowanie sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając mój sklep online z produktami z wyspy BALI, na początku pisałem na stronie wpisy lifestylowe typu "pogoda na Bali" czy "kiedy jechać na Bali" itp. Owe wpisy generują mi dość spory ruch ale ten konkretny ruch nie przekłada się na konwersje sklepu, bo rzecz jasna nie każdy bo jedzie na wakacje chce kupić ode mnie meble czy ozdoby. To trochę mi miesza w remarketingu.

Jak radzicie mi najlepiej je wykorzystać? Do wpisów dodałem informacje o produktach żeby komuś się również rzucały w oczy ale nie wiem co dalej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyklucz z remarketingu te artykuły albo zrób osobne grupy i odpowiednio sobie zaplanuj kampanie pod konwersje i pod budowanie świadomości marki, zasięgi. Jednak na samym początku warto zadać sobie pytanie na ile grupa „osoby zainteresowane podróżami na Bali” pokrywa się z Twoją grupą docelową. Chęć leżenia na hotelowej plaży nie musi się pokrywać z zainteresowaniem kulturą czy zamiłowaniem do tamtejszej estetyki. Z kolei osoby zainteresowane kulturą itd. nawet jeśli lecą na Bali, to mogą robić to budżetowo, a w PL kupować meble raczej typu basic Ikea. Myślę, że czytelnicy Twojego bloga to lepsza grupa remarketingowa do sprzedaży wakacji na Dominikanie czy Seszelach, bo mamy tu podobny produkt, spójną intencję niż do sprzedaży mebli. Prawdopodobnie nawet meble i ozdoby mają dwie różne grupy docelowe (chociaż pewnie jest też część wspólna). Moim zdaniem tutaj najpierw warto uporządkować kwestie strategiczne - do kogo i z jakim komunikatem idziesz - a dopiero potem ładować kolejne środki w content i reklamę. Zwróć się na tym etapie do kogoś od strategii, a nie konkretnych narzędzi marketingowych. 

W sprawie artykułów eksperckich na stronę polecam również kontakt z nimi https://tekstokracja.pl/artykuly-eksperckie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×