Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
AlekGaw

Jak radzić sobie w warunkach polowych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani jak radzicie sobie w warunkach polowych? Macie jakieś ciekawe sposoby, które pomogą nam np. w utrzymaniu higieny, bądź ogólnie w przeżyciu naszej wyprawy? Jak przyrządzacie sobie posiłki? Jak radzicie sobie z owadami itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach każdy da sobie radę . Wystarczy butelka z wodą , suchy prowiant i jakiś produkt na owady. Woda można sie umyć i spać choćby pod namiotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki polowe to przed wszystkim fajny klimat. Dla mnie rewelacja. Zawsze mam przy sobie śpiwór, namiot, coś do zjedzenia i wode nie tylko do picia ale tez do umycie. Przydaje sie tez nóż, zapałki i kompas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam spanie pod gołym niebem - wystarczy mały namiot, śpiwór, trochę jedzenie i picia, rozpalić ognisko i można siedzieć całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast inaczej niż AnnaMagdalena nie lubię takich wypadów. Chyba nie poradziła bym sobie w warunkach polowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam. Czasem nawet ciesze sie że nie muszę się myć:D. Jeszcze jak pogoda jest super to naprawdę można miło spędzić czas. Jakiś namiot, konserwy, ognisko. Rewelacja.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super sprawa takie warunki polowe. Bardzo lubię być sam na sam z naturą. Wielu rzeczy można się nauczyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycie: woda z butelki, chusteczki wilgotne, pasta, szczotka do zębów i... już ;) 

Posiłki: konserwy, owoce, pasztet, chleb na zakwasie (dłużej świeży) i koniecznie kiełbaski na ognisko. 

Efekt: super wypoczynek, mój ulubiony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie tego nie wyobrażam. Brak łazienki, mycie się w minimalnej kwestii. To w ogóle nie jest dla mnie. Ja muszę mieć w pokoju łazienkę!!!! A jeśli ludzie na to czekają, masakra. Moja znajoma na miesiąc jedzie w las z rodziną i tam przebywają. Ja sobie tego nie wyobazam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być ciekawe przeżycie. Warunki polowe, świeże powietrze. Dużo wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tu czytam, czytam i muszę to napisać. No muszę bo inaczej się uduszę, jak w piosence ;) Mam nadzieję, że nikt nie poczuje sie obrażony. 

Ludzie, warunki polowe to były 20 lat temu, gdy nie było chusteczek nawilżanych, butlę gazową miał mało kto a jak miał to nie było łatwo nabić, jeździło się maluchem w 5 osób, z dziećmi bez fotelików w aucie... Teraz warunki polowe są trochę udawane, tzn. jasne, można je sobie stworzyć, ale cały czas z tyłu głowy wiadomo, że w każdej chwili można wrócić do strefy komfortu. No chyba że chodzi tu o survival, wtedy to inny temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelny namiot, środek na owady, apteczka, ciepły śpiwór, sprawna latarka, prowiant i woda ( do picia i do mycia ) według mnie nic więcej nie potrzeba, reszta to dostosowanie się do warunków w których się znajdujemy i czerpanie z nich jak największych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chusteczki wilgotne to odpowiedź na wiele problemów do tego chusteczki higieniczne suche – chyba nie ma takiej ich ilości, która byłaby przesadą, dalej do rąk żel do mycia rąk bez użycia wody. Poza tym, jeśli kogoś przerażają warunki polowe - ani chusteczki ani żel mu nie pomogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję spanie bez namiotu :) Zwykła plandeka z biedry wystarczy aby podczas ulewy tyłek uratować :) No i nie zawsze ją biorę bo jeśli chce się pogapić w niebo a nie ma zapowiadanych opadów to zbędny balast :)

Pozdrawiam wszystkich lubiących spędzać czas w lesie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my się wybieram pod namioty ale przerażąją mnie komary, meszki, plaga w tym roku z tym, wykupilam pół apteki, zastanawiam się jeszcze nad bite away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apteczka przede wszystkim. To chyba najważniejsza rzecz jakiej potrzebujemy w warunkach polowych bo w takiej sytuacji może wydarzyć się wszystko. Apteczkę można nawet zamówić przez internet w takich sklepach jak ten. Z resztą kupicie tu wiele innych przydatnych rzeczy 

https://anco.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam pytanie dotyczące szukania wody w Istebnej https://geofizyk.pl/szukanie-wody/istebna/. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej dziedzinie lub korzystał z usług firm specjalizujących się w poszukiwaniu wód podziemnych? Chciałbym dowiedzieć się, jakie są możliwości znalezienia wody na mojej działce. Jeśli macie jakieś wskazówki lub informacje, proszę podzielcie się nimi. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam bardzo osoby jeżdżące na takie wycieczki. ja kompletnie nie odnalazłabym sie bez łazienki, kuchni czy po prostu zwykłego normalnego pokoju i bezpieczeństwa. taki szałas na łonie natury nie pozwoliłby mi w nocy z pewnością wypocząć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×