Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Otylka

Blisa zagranica - Czechy

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani jakie u was spostrzeżenia dotyczące Czech? Byłam kilka razy. Uwielbiam ich jedzenie- knedliczki. Rewelacja. Przemili ludzie. Fajny kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba

Jednym słowem Słowianie, bratnie dusze  Czechów i Słowaków. Wiadomo co innego polityka i gospodarka a co innego zwykli ludzie którzy są sobie zawsze przyjaźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze spojony kraj. Zupełnie inna mentalność ludzi. A pamiętacie czasy jak jeździło się na zakupy do Czech kiedy to jeszcze granice państw były pozamykane. Super piwko, masełko i wile innych. Rewelacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham Czechy dzięki muzyce Nohavicy i książkom Szczygła. W Pradze bywam od lat przynajmniej raz w roku i zawsze odwiedzam knajpkę Staré časy - mistrzostwo świata dla fanów kulinariów made in Czech. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje must see w Pradze: 

Hradczany

Most Karola i Trakt Królewski

Złota Uliczka

spacer po uliczkach Malej Strany

Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy

Josefov, dzielnica Żydowska

Wzgórze Wyszehradzkie

a po widok na miasto warto wydać kilka koron i wdrapać się po wewnętrznej klatce schodowej na wieżę ratusza staromiejskiego

2 dni nie wystarczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mario napisał:

Kocham Czechy dzięki muzyce Nohavicy i książkom Szczygła. W Pradze bywam od lat przynajmniej raz w roku i zawsze odwiedzam knajpkę Staré časy - mistrzostwo świata dla fanów kulinariów made in Czech. 

Stare casy koniecznie trzeba odwiedzić! Nigdzie nie smażą tak syra jak tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po uszy zakochana w Pradze, może dlatego, że tak naprawdę każde miejsce odkryłam sama, spacerując każdego dnia uliczkami Pragi. Bez przewodnika, jedynie ze znajomymi - w 5 dni obeszliśmy Pragę wzdłuż i wszerz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Pragę! Nawet na 2 dni warto pojechać! Moje ukochane miejsce - Mała Strana - wiele europejskich miast posiada tzw. „dzielnicę alternatywną”, czyli równie ciekawą, jak stare miasto, ale dopiero odkrywaną część centrum miasta ale Mała Strana zachwyca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1990_misia_1990 ceny w Pradze sa różne -  na nocleg znajdziemy zarówno tanie hostele, jak i najlepsze i najdroższe hotele, na obiad budki z hot dogiem i wykwintne restauracje - to baaardzo ogólne pytanie! A serio jeśli chodzi o noclegi to w wieloosobowym pokoju w hostelu w centrum, to koszt od 8 euro za osobę za dzień. W pokoju 2 osobowym około 15-20 euro w średnim standardzie. Jesli wybierasz się całą rodziną lub paczką znajomych, to warto jako nocleg rozważyć airbnb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze - jedzenie w restauracjach czy fast foodach jest nieco droższe niż w Polsce. Jeśli zamierzamy jeść na mieście, powinniśmy przeznaczyć na ten cel kwotę trochę większą do tej, którą w czasie wizyty wydalibyśmy na jedzenie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jedzenie jest nieco droższe ale warto się wybrać do Pragi dla samego uroku miasta, które skrywa w sobie wiele ciekawych zakątków. Jeżeli lubicie fotografię to można wywieźć stąd naprawdę okazały album.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czechy to ciekawy kraj, szczególnie pod kątem turystycznym, warto udać się do Pragi i zacząć zwiedzanie właśnie od stolicy, czy odwiedzić potem Sudety i skalne miasto :) Zresztą generalnie zwiedzania spokojnie starczy na kilka ładnych dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×