Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Sormi

Podróż do Meksyku a bezpieczeństwo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mam pytanie do osób, które podróżowały po Meksyku ze sprzętem foto (lustrzanka lub większy bezlusterkowiec). Jak oceniacie bezpieczeństwo korzystania z takiego sprzętu w porównaniu do innych regionów świata, czy miałyście w związku z tym jakieś nieprzyjemne sytuacje typu napaść, kradzież?

Generalnie w Meksyku nie jest wskazane żeby np. afiszować się telefonem na ulicy, a dużego aparatu, jak by nie patrzeć, nie da się ukryć. Jutro wylatuję i właśnie ogarnęłam, że zupełnie nie przemyślałam tej kwestii i nie wiem teraz, czy brać bezlusterkowca, czy może jednak starszy model cyfrówki, żeby w razie czego nie było szkoda. A może przesadzam? Będę wdzięczna za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokadnie o jakim rejonie Meksyku mowisz, miescie Meksyk? To jest tak ogromny i zroznicowany kraj, ze nie da sie uogolniac. W Cancun i Riviera Maya latalismy z lustrzankami, aparatami, tam jest duzo turystow. Ale za to znajomym ukradli lustrzanki w airbnb, ktos podpatrzyl. W Mexico City za to zalezy gdzie, nie afiszowalabym sie np. w metrze czy zaulkach, ale Teotihuacan czy gdzies w centrum gdzie duzo ludzi to akurat nie ma problemu. Przed wyjechaniem do Meksyku slyszalam duzo o tym, zeby sie nie afiszowac z telefonem na ulicy a w rzeczywistosci wszyscy z telefonami na wierzchu laza. Trzeba miec oczy dookola glowy, nie wloczyc sie gdzie nie ma ludzi, patrzec czy jakies grupki podejrzane sie nie zblizaja i bedzie dobrze. Polecam zaopatrzyć się ewentualnie w taki plecak antykradzieżowy

https://www.niedajsieokrasc.pl/plecaki-antykradziezowe

Ma sporo zabezpieczeń od kieszonkowców  - których znajdziesz w każdym zakątku świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×