Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Sebko

wakacje, a sprzątanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziś mój temat trochę odnośnie głośnej afery brudu w apartamencie, który zostawila po sobie grupa znajomych. Co o tym sądzicie. ja patrząc na te fotki, stwierdziłem, że wstyd byłoby mi naprawdę. Więc to nie wiem, czy naćpani, czy nawaleni, ale normlani kulturalni ludzie potrafiliby zostawić w takim stanie miejsce? Nie wydaje mi się. a trochę z tematyki, ale inaczej. jak jeździcie na wakacje, to sprzątacie potem podczas wyprowadzki? tzn nie mowię o zostawieniu takiego bałaganu jak ten na fotkach z gór, ale czy ściąganie poszewki, myjecie naczynia, ogarniacie łazienkę itp>>> czy jesteście zdania, ze skoro płaciliscie duże pieniadze, to nie jest to waszym obowiązkiem??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze skoro przyjechałam na czyste to czysto zostawiam. Wiadomo, że nie posprzątamy idealnie ale warto po sobie ogarną. Szanujmy sie na wzajem. Jak będziemy chcieli jeszcze raz wrócić w to miejsce na pewno będzie nam zostawić po sobie miłe wspomnienie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie;) tak właśnie zawsz z rodzinką robimy. Wiadomo, nie ze sprzątamy jakby nie wiadomo co, ale zostawimay względny ład i porządek. nie wiem jak niektórzy ludzie potrafią tak wyjść bez słowa, pozostawiajac miejsce niczym, jakby byli w chlewie. ale to chyba właśnie zalezy od tego, kto jakim jest człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jadę do hotelu - nie sprzątam bo od tego jest obsługa ale nie zostawiam jakiegoś mega syfu i na pewno nie demoluję niczego spoecjalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to takie same mam podejscie. nie sprzątam codziennie jak w domu, bo to w koncu są wakacje i szkoda mi każdej minity, ale też specjalnie człowiek nie niszczy czegoś i jak wyjeżdza, stara się doprowadzić wszystko do ladu, zeby wstydu nie zrobić, jak to się mowi. Nie wyobrazam sobie zostawić ,,chlew" . po prostu nie wiem, jak niektórzy tak mogą. a swoją drogą, ciekawi mnie, jak to jest, jak np ktoś jest perfekcyjną panią domu i wszystko musi mieć poukladane, czy na wakacjach też tak się zachowuje. bo moja rodzina nie ukrywam, w te kila dni w pokoju porządl to nie ma. ciuchy wszędzie, wszystko leży;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada Czy chciałbyś żeby w miejscu gdzie nocujesz było jak u Ciebie w domu? Pewnie tak. Więc zadbaj o nie tak jak o własny dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne najważniejsze to żebyśmy sie dobrze czuli w danym miejscu. Nie musi być idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kark

Apropos sprzątania to głośno było niedawno o tej Willi Karpatia czy jakoś tam. Nie wiem czy oni sobie robią taką reklamę w myśl - nie ważne jak się o nas mówi czy dobrze czy źle, ważne aby w ogóle się mówiło!

Bo co rusz klienci się na nich żalą a oni zwalają na klientów robiąc sobie czarny pijar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lubisz porządek w domu, to niekoniecznie musi odwzorowywać się na mieszkaniu w hotelu, pensjonacie itp....

Bo ja w domu sprzątam codziennie, uwielbiam porządek, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, ale dla mnie wakacje to wakcje.

Wiadomo, że nie ma tam jak w chlewie, ale nie sprzątam, bo po prostu szkoda mi na to czasu. jakbym miaal codziennie kibelek sprzątać, odkyrzać, czy ukladać ciuchy z jednego miejsca na drugie to bym chyba w szał wpadla. ja po to jadę na wakacje, żeby po prostu móc odpocząć od wszystkeigo, z czym na co dzień mam do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że powinno się człowieka szanować i zawód jaki on wykonuje. Zawsze po opuszczeniu wynajmowanego pokoju zdejmuję poszewki, składam kołdry, prześcieradła, zmywam po sobie naczynia ( jeśli jest co zmywać ) oraz pozamiatam, gdy mam dostęp do akcesoriów. Nie dość, że pomogę komuś w pracy, to zostanę miło zapamiętana i przy następnej wizycie mogę liczyć na jakieś "wynagrodzenie" :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzątam po sobie i po swojej rodzinie zawsze, niezależnie od tego, czy to hotel czy dom - porządek na zewnątrz, porządek wewnątrz to moja zasada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak porządek porządkiem, ale też chyba bez przesady, zeby odkurzać i robić wielkie porządki. A swoją drogą wapię, że posprzątasz AlekGaw i dostaniesz w przyszłym roku zniżki haha:)) To nie ten kraj, by móc liczyć na jakieś zniżki, czy promocje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbajmy jak o nasze. Wiadomo,że wakacje są do odpoczywania a nie spania. A o zniżkach za sprzątnie nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zawsze sprzątamy na koniec kiedy już wyjeżdżamy. Staramy się zostawić tak jak było na początku naszej podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że właśnie tak powinno byc wyjeżdżamy i sprzątamy. Dbamy żeby każdy kto wrócił miał tak czysto jak my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy mieli sprzatać do perfekcji, to po co miałby być zatrudniany personel sprzątający w takich miejscach??? Ja nie mowię jakiś syf totalny, ze wejść nie idzie, ale zeby zostawić tak jak się przyjechało? Czyli co dezynfekować, kurze zmiatać, odkurzać zamiatać i robić rewoluje, chyba trochę bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że każdego stać choćby na pościelenie łóżka, zdjęcie poszewek z pościeli czy chociażby pozmywanie po sobie i takie sprzątanie praktykuje. Wiadomo, że nie ścieram kurzy i nie latam z mopem, ale taki powierzchowny porządek jak wszystkie śmieci w koszu a nie porozrzucane po pokoju, musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kazdy robi jak uważa. Ja teraz wymeldowałam sie z pokoju hotelowego, ogarnęlam, smieci powkładałam do kosza itp... ale pościeli czy coś to nie robilam. albo naczynia po śniadaniu. mialam z nimi schodzić na dol do resturacji wynosić? Ja nie zostawialm bagna bo byłoby mi wstyd i g lupio, ale mimo wszystko też nie robię generalnego porzadku. zazwyczaj każdy wyjazd to nie odpocyznek, ale człowiek jeszcze bardziej wraca zmęczony. szybko się pakuję i marzę by już być w domu haha;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wychowani ludzie gdziekolwiek by nie byli, to zawsze będą się zachowywać należycie w każdej kwestii, nie tylko sprzątania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu kultura wymaga, żeby mniej więcej po sobie posprzątać po pobycie gdzieś. To świadczy o nas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×