Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
a_nowy

Morskie Oko - konie, bryczki i samochody?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jakimś mega zapalonym turstą górskim, nie mam raków, nie wspinam się, ale oburza mnie, gdy widzę, jak przed Morskim Okiem z kolejnych prywatnych busików wylegają tłumy turystów i czekają "na koniki". Trasa na Morskie Oko ma około 10-12 km. Ludzie, nie łaska na nogach? Dopóki jest zapotrzebowanie konie z Morskiego Oka będą cierpieć - ludzie, co z Wami? Może jest tu ktoś kto się nie zgadza? 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak na wakacjach chce odpocząć. Nie będzie na własnych nogach chodził pod górę. Do Morskiego Oka może przecież wwieść go koń!!!! ja uważam że to buractwo, cebulactwo a władze parku powinny tego kategorycznie zabronić! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że jesteśmy młodzi i możemy samodzielnie sobie wejść na Morskie Oko. Wtedy to będzie urocza wycieczka. A ja zda na koniach powinna byc całkowicie zabronione.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że trzeba ratować konie. Nie pozwólmy by były ciągłe wykorzystywane.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może da się znaleźć inne rozwiązanie. takie , żeby niekt nie cierpiał. Ani ludzie ani zwierzęta. Myślę, tu o ograniczeniu liczby ludzi, które wiozła  zwierzęta i czasu w jakim te koniki pracują.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarasa na Morskie Oko jest bardzo dogodna dla turystów. Naprawdę warto wybrać sie na nią pieszo. Przy okazji mamy możliwość się dotlenić i zobaczyć piękny krajobraz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za tym aby dbać o konie i nie zmuszać ich do tak ciężkiej pracy

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę jak większość przeciwko męczeniu zwierzą. Nie tyczy sie to już tylko koni ale ogólnie. Zakaz meczenia zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak to widzę, to aż mi się włosy jeżą na głowie. Kur.... mać. JKedziemy w góry, to powinniśmy chyba ruszyć te cztery litery i trochę aktywności się wtedy przyda prawda? szczególnie, ze wejście na Morskie Oko, to najłatwiejsza chyba opcja, na jaką można się zdecydować. Taki spacerek to dosłownie dla zdrowia, a na koncu widoki przepiękne. a nie, ktoś jedzie w góry, płaci do tego ogromne pieniądze za przejażdzke i w dupie za przeproszeniem ma, ze te konie które go ciągną to ledwo już żyją. ludzieeeee. jak chcecie siedzieć, to nad morze i na ręczniku opalać się  a nie w góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Aktywność przede wszystkim. Koniec męczenia zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do reszty. Również nie jestem za meczeniem zwierząt. Kocham zwierzęta. Spacer jest zdrowy i wykazany, a konie mogę odpoczywać i cieszyć się życiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na zawsze powinni zakazać tego rodzaju,, zarabania". Koniec z koniami na Morskim Oku. Niech wchodzą tam ludzie, którzy po prostu mają chęci chodzić po górach. a kto nie ma, niech siedzi u górali w chaltce, popija piwo i tak spędza odpoczynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z większością. Ciekawe czy ludzie nie wiedzą co czują konie. Jakaś masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za większością. Zwierzęta i przyroda ratują ludzi. Nie męczmy ich za tem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina

Rozwiązanie jest proste - zakaz wjazdu wszelkich pojazdów, nawet rowerów. Jak nie dasz rady wejść to pooglądasz widoczki w połowie drogi i powrót. A nie z piwem, na wozie, w klapkach  w samo serce Tatr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki w góry sa dla tych którzy lubią chodzi i zwiedzać,a nie dla tych , którzy chcą sobie pojeździć. Precz z takimi ludźmi. Nie dajmy krzywdzić zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wiecie co mnie dziwi, że jak przychodzi co do czego, to każdy ma takie właśnie zdanie. Tylko zastanawiam się nad tym, skąd te tłumy ludzi wsiadajace na te bryczki przepełnione po brzegi??? zawsze jak tam szłam to się nad tym tak zastanawiałam, bo przecwników masa, ale tych ludzi z roku na rok wiecej. nigdy tego nie zrozumiem. Bo przecież góry są dla tych, którzy kochają chodzić, prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % Strasznie denerwuje mnie jak typowy Janusz i Grażyna z Dżesiką i Sebą czekają na bryczkę żeby dostać się na górę, zrobić zdj i wrzucić na fejsa bo wielmożnemu Państwu nie chce się wchodzić. Moim zdaniem to jest właśnie najpiękniejsze w całej tej podróży na górę, że zrobiłem coś sam , sam tego dokonałem i widząc te piękne widoki mam podwójną satysfakcję. Dodam jeszcze, że mój 8-letni syn o własnych nogach dotarł na morskie oko ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzimy nocleg

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do oferty noclegu w Zakopanem i pobliżu skorzystajcie z usługi "sprawdzimynocleg". Wszelkich informacji udzielę pod adresem sprawdzimynocleg@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ze co, wysylam info w jakim miejscu chce się zatrzymać, a wy mi przesylacie informacje, opinie?? tylko takie coś mozna znaleźć w sieci, wy robicie coś ponad to? Jestem mega ciekawa, bo zawsze jak gdzieś wyjeżdzam, to zazwyczaj czytma opinie, sprawdzam zdjęcia, szukam wszelkich informacji. I to się zgadza potem co się czyta. Raz pojechaliśmy na Mazury w ciemno i bylo strasznie. Syf, brud, smród. tragedia. i jak juz byliśmy na miejscu zaczęliśmy czytać i faktycznie takie opinie byly, a zdjecia to chyba robione jakieś 30 lat temu... więc warto czytać zeby się nie rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%! Nie jestem zapalonym obrońcą zwierząt, nigdy nie będę się dla ich obrony przypinał do drzew czy innych rzeczy, ale zwyczajnie mnie to oburza i nie mogę znieść widoku tych biednych, nieszczęśliwych koni, które na każdym kroku są katowane. Tyle się o tym mówi, sprawa jest ciągle nagłaśniana, a poprawy jak nie było tak nie ma. Chore! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2018 o 18:51, Gość sprawdzimy nocleg napisał:

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do oferty noclegu w Zakopanem i pobliżu skorzystajcie z usługi "sprawdzimynocleg". Wszelkich informacji udzielę pod adresem sprawdzimynocleg@gmail.com

Hej, to nie jest tablica ogłoszeniowa i nie jest to temat noclegów! CO ZA SPAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód czy bryczka na Morskie Oko przydaje się jeżeli chcemy z niego iść dalej w góry np. na Kościelec czy na Rysy. Jeżeli celem jest samo Morskie Oko, to myślę, że spacer nam dobrze zrobi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, tym bardziej, że na Morskie Oko prowadzi w większości asfaltowa droga... więc to naprawdę nie jest męcząca trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 044
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×