Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
mariaawaria.1986

wakacje marzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja to bym chciała cały świat zwiedzić :)

Edytowane przez ewusia44
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2018 o 21:42, Natalia napisał:

Ja włochy. Od dziecka marzę by tam się znaleźć, by mieć kasę, aby podróżować po Włoszech, zwiedzać różne miejsca, jeść te cudowności, jakie podobno we Włoszech cudowne. Jeszcze trochę może i moje marzenia się spełnią. Trzeba tylko dobrze odkladać;) Ale jak to zrobić, jak stale jakieś wydatki;(

We Wloszech trzeba wiedziec gdzie jechac i czym podrozowac oraz jak zorganizowac sobie pobyt. Ja np wynajmuje prywatnie u znajomych za nocleg place okolo 20 euro , mam pokoj do spania, pokoj dzienny z aneksem do dyspozycji, lazienke. Za tylko miejsce do spania w oddalonym o pare krokow b&b musialbym placic 35 euro dziennie plus podatek czyli podwojnie. Obecnie wracam na pòlnoc gdzie stale mieszkam, przede mna jazda dluga bo 900 km, niestety trzeba jechac autobusem za troche ponad 30 euro, gdybym chcial ja odbyc pociagiem to cena jest minimum 4 razy wieksza, ciastko w kawiarni place za nie poltora euro, takie samo w Amalfi kosztuje szesc euro 50 centow...w zwiazku z czym moja rada zwiedzac kawalkami po jednym regionie dokladnie, a najwazniejsze pytac miejscowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2018 o 14:29, Gość kapla napisał:

Ja już Włochy i Hiszpanię zwiedziłam, teraz pora na Sardynię, wiele dobrego słyszałam o tej wyspie i muszę się przekonać o tym osobiście, właśnie szukam sobie noclegu na polecanej przez koleżankę stronie http://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ mówiła że tam są pewniaki i nie będę miała problemu z rezerwacją

A sardynia to nie Wlochy ? Przy czym wypowiedz smierdzi spamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2018 o 12:42, Natalia napisał:

Andziaczek masz rację, wycieczki są tak mega drogie. Wszędzie mówią, że teraz to wakacje za granicą tańsze niż w Polsce, ze każdego stać. Ale odwiedzasz takie biuro podrózy i dosłownie zdajesz sobie sprawę, że nie możesz sobie na nic na chwilę obecną pozwolić, bo Twój budżet woła o pomstę do nieba. ja też przeglądam stale zdjęcia, marzę, by wyruszyć, by nie myśleć co będzie, ale mieć trochę kasy, zapłącić lecieć. ale jestem realistką i po prostu ciężko czasami zrealizować pewne marzenia. i jak tu żyć. tzreba wierzyć ze się uda. co nie?

Ja mam od czasu do czasu kontakt z Polakami, ktòrzy  wynajmuja mieszkanie prywatne ktòre i ja wynajmuje, polozone we Wloszech Poludniowych.  Lokalizacja niemozliwa w Polsce poniewaz miejsce  jest polozone w gorach wsrod gajow cytrynowych i palm a jednoczesnie w miescie i w dosc bliskiej odleglosci od morza. Przy tym blisko do slynnych zabytkow jak Pompeje i Paestum, a takze na wybrzeze Amalfi i Sorrento.   Z rozmow z nimi wynika, ze nocleg w miejscu  o ktòrym wyzej  jest tanszy niz w Kolobrzegu nie mowiac o ...Sopocie. Osoby te od lat organizuja sobie pobyt samemu- najwazniejsza sprawa to mozliwie jak najmniejsza oplata za przejazd, no i noclegi na dobrym poziomie. Bo gdy za wszelka cene szuka sie taniochy co wg nich charakteryzuje wiekszosc turystow to czesto ma sie zmarnowany urlop, sa miejsca z reguly tansze jesli chodzi o noclegi tam gdzie sa polozone uniwersytety. Czyli o ile dobrze poszukamy i sami sie zdecydujemy zorganizowac wakacje nie beda mega drogie. Mnie zawsze zapewniano, ze oszczedzano minimum polowe. Ja sam zwiedzilem swiat przez wiele lat i to trzy razy do roku a jednak nie wydalem fortuny. W razie pytan sluze informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2018 o 11:14, HostelTolek napisał:

W Polsce mamy tyle pięknych miejsc i zakątków, że wcale nie trzeba szukać daleko aby udać się na wycieczkę swojego życia. Warto zacząć chociażby od Warszawy :)

Wycieczka zycia w Polsce? TO dobry zart!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też postanowiłam spędzić urlop z rodziną na Mazurach, zawsze chciałam tam pojechać i w końcu nadarzyła się okazja a sporo zwiedziliśmy wbrew pozorom. Nawet w Mazurolandii http://mazurolandia.pl/ byliśmy i dzieciom się tam najbardziej podobało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten kierunek również jest marzeniem, łapcie trochę ciekawostek na jego temat - https://www.zaskakujace.pl/15-ciekawostek-o-japonii/ Na razie u mnie to dopiero sfera planów, ale w ciągu kilku lat pewnie uda się zrealizować - niech tylko kwestie związane z pandemią zostaną naprostowane. Liczymy, że szybko powróci nam normalność - oby tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukacie inspiracji do podróży? Lubicie oglądać książki, foldery, albumy? Mnie ostatnio spodobała się książka Pawła Wojtyczki , ale mam też inne publikacje, które rozbudzają we mnie ciekawość światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my marzyliśmy o podróży do Rzymu i chyba w tym roku wreszcie to marzenie uda nam się spełnić. Dodatkowo utwierdził nas w tym wpis blogowy, na który natknęliśmy się tu turystycznyninja   - miasto opisane przepięknie, mnóstwo punktów do zwiedzenia - no po prostu nie możemy sobie tego darować, musi nam się ten wyjazd udać. a wy jakie macie zdanie, byliście w Rzymie? jak wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ostatnio zgodnie z planem zaliczyć zwiedzanie Bawarii, mianowicie - https://arkadiacare.pl/bawaria-ciekawostki/ Wiem, ż ludzie marzą o odległych miejscach, ale moim zdaniem lepiej najpierw postawić na pobliskie miejscówki. Bo egzotyczne miejsca zapewniają ciepełko, ale nie mają takich zabytków, które są w Europie, a przynajmniej niewiele jest takich miejsc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wakacje życia wcale nie muszą wiązać się z wyjazdem  za granicę, na jakąś egzotyczną wyspę czy na drugi koniec świata. W Polsce jest tyle pięknych miejsc, które warto zobaczyć a czasem zamiast samolotu wystarczy nam rower i fajne towarzystwo aby przeżyć piekne chwile. Ja takie wakacje życia spędzam co roku szukając niezwykłych miejsc w naszym kraju i choć podróżujemy tak już od kilku lat to co roku odkrywamy coś nowego. Tu zostawiam Wam listę ciekawych miejsc, które warto  zobaczyć w województwie pomorskim

https://faktykielce24.pl/lifestyle/podroze/ciekawe-miejsca-w-wojewodztwie-pomorskim-ktore-warto-odwiedzic/

Zajrzyjcie koniecznie a może i Was to przekona to odkrywania Polski

Edytowane przez Iheget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z mężem odłożyliśmy trochę pieniędzy i chcemy się wybrać w jakieś super miejsca. Nie mamy w tym doświadczenia więc chętnie poczytamy opinię innych osób. Zależy nam na odpoczynku oraz zwiedzaniu. Myślimy o Grecji, Hiszpanii ? Co o tym myślicie ? Obecnie czytamy ciekawego bloga: https://relaksuj.pl/ i to on nas zainspirował do podróżowania :)

Edytowane przez Inezka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam urlop w pracy i planuję pojechać z mężem w spokojne miejsce, gdzie będziemy mogli skorzystać z zabiegów SPA. Szukamy miejsca, które zapewni nam spokój i relaks, a jednocześnie pozwoli na skorzystanie z różnych masaży, zabiegów kosmetycznych i innych atrakcji. Zależy nam na tym, żeby spędzić czas tylko we dwoje i cieszyć się swoją obecnością w romantycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć miejsce, które spełni nasze oczekiwania i pozwoli nam na odpoczynek i zregenerowanie sił. Jest to dla nas ważny czas, w którym możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach i skupić się na sobie i na naszym związku. Co myślicie ofercie:  https://hotelaubrecht.pl/pl/najwspanialszy-czas-we-dwoje-light Wygląda bardzo interesująco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały wypoczynek zapewniają wakacje nad morzem. Słoneczna plaża, krystalicznie czysta woda i ciepły piasek między palcami to prawdziwy raj na ziemi. Najpiękniejsze plaże w Europie zostały opisane tutaj, więc jeśli jeszcze nie wybraliście celu tegorocznej wakacyjnej podróży, dobrym pomysłem jest rozważenie wypoczynku na greckiej plaży Elafonisi czy też Plage de Palombaggia na Korsyce.

Edytowane przez Yerura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja opowiem o tym, że moje wakacje na Kaszubach były po prostu niesamowite! Nie spodziewałem się, że ten region przyniesie mi tyle radości i niezapomnianych doświadczeń. Spędziłem czas wspaniale, odkrywając piękno Kaszub na każdym kroku. Poczytałem wcześniej o atrakcjach https://pomorskie.travel/artykuly/kaszuby-polnocne-i-ich-atrakcje/ i nie zawiodłem się. Przyroda, kultura, jedzenie i atmosfera tego miejsca stworzyły niepowtarzalne doświadczenie. Spędziłem czas relaksując się, ciesząc się pięknem otaczającego mnie krajobrazu i odkrywając nowe smaki i tradycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Ja też planuję kolejną zagraniczną podróż. W tym przypadku będzie to Tunezja. Dużo naczytałem się dobrych recenzji o wczasach w tym kraju, a w ostatecznym dokonaniu wyboru bardzo pomógł mi portal https://tunezja-wakacje.pl/ gdzie odkryłem wiele niezwykle przydatnych informacji, między innymi na temat tego jakie atrakcje czekają na turystów w Tunezji. Już przed oczami widzę te codzienne wypady na plaże a także zastanawiam się nad tym jaki smak ma tunezyjska kuchnia. Jak wrócę to z pewnością podzielę się z Wami wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z takich kierunków - https://nomade.pl/kuba

Super klimat, świetna pogoda, mnóstwo miejsc godnych zobaczenia.

I taki kierunek jest zdecydowanie odpowiedni. Sami oceńcie, czy będziecie zadowoleni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chcę Wam polecić o jedno z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem — Półwysep Helski. Urlop w tamtym kierunku to wspaniała podróż po tym magicznym zakątku Polski, który zachwyci Was swoim pięknem i szlachetnym urokiem. To malownicze i fascynujące miejsce w Polsce, które zachwyca swoją przyrodą i rozmachem. Położony między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, oferuje niesamowite widoki na morze i okolicę. Poczytajcie o Półwyspie tutaj 

https://alfanews.pl/najlepsze-plaze-w-helu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×