Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
adik_lewik

Oslo moja miłość ;)

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat temu przez 3 miesiące pracowałem w Oslo na budowie. Co zarobiłem to od razu wydałem, ale Oslo mnie zachwyciło. Od niedawna mam chęć na podróż sentymentalną i tu pytanie - tanie noclegi i tanie loty? Jak szukać? Moze macie jakieś konkretne miejscówki i porady? Może możecie poradzić, gdzie jeść, by nie zbankrutować? Wciąż korona norweska jest dla Polaków bardzo drogą walutą. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poszukiwaniu budżetowej opcji noclegu warto wziąć pod uwagę ofertę hosteli i schronisk młodzieżowych w całej Norwegii https://hihostels.no więc i warto sprawdzić w OKOLICY Oslo. W okolicy skomunikowanej - warto to sprawdzić, by nie utknąć gdzieś w małej mieścinie. Do wyboru mamy noclegi we wspólnej sali lub 2-3 osobowe pokoje do tego wspólna kuchnia (super opcja - oszczędność na jedzeniu na mieście).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samej norweskiej stolicy mamy do wyboru Oslo Haraldheim (położony około 4 km od centrum) oraz Oslo Holtekilen (8 km od centrum), warto sprawdzać ich oferty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to bardzo droga podróż. Może udało by Ci się samemu cos zorganizować. Warto poszukać w sieci jakiś tanich noclegów. Wpisać to co Cie interesuje. Kto szuka nie błądzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu66

Latem można spać na polu namiotowym w Oslo. 30 minut do centrum autobusem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym polem namiotowym. Praca w Oslo rewelacja sam bym skorzystała z takiej opcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu66, ten kamping blisko centrum (30 minut autobusem to jak na Oslo na prawdę blisko) to Ekeberg Camping. Spałam tam kilka lat temu w namiocie. W recepcji kupiliśmy OsloPass - bilet dzienny + wejściówka do wielu muzeów i innych atrakcji. Podkreślam jednak, że to było parę lat temu i jeszcze bez dzieciaków więc spanie w namiocie nie stanowiło problemu ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mary_lee, sprawdziłem, dzięki! Tanie nocowanie w namiocie na tym kampingu to rzeczywiście niezły pomysł tylko warunkiem jest podróż latem, by możnabyło przeczekać noc w namiocie na fiordzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danka

Dla mnie hotele w Oslo to nieosiągalna finansowo sprawa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można powiedzieć o Norwegii, ale na pewno nie to, że jest tania. Oczywiście to samo dotyczy Oslo. Tanie loty są z Polski, owszem, ale tanich hoteli/hosteli jak na lekarstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem w Norwegii , ale bardzo zaciekawiła mnie dzięki serialowi Wikingowie. Bardzo chciałbym się tam znaleźć i poczuć klimat wikingów, zobaczyć wioski, statki itd :) Może ktoś był w takim miejscu i jest w stanie polecić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek polecam ci zupełnie szczerze wybrać się na Wolin podczas Festiwalu Słowian i Wikingów w sierpniu - nie trzeba jechać aż do Norwegii, to swietna impreza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek jest Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo - zdecydowanie warto odwiedzić gdy jest się na miejscu, ale żeby specjalnie jechać - nie powiedziałabym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 044
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×