Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
damian

couchsurfing

Rekomendowane odpowiedzi

Na pomysł oferowania bądź znalezienia darmowego noclegu we własnym domu czy mieszkaniu wpadł Amerykanin Casey Fenton, który założył stronę internetową www.couchsurfing.org. Początkowo dla znajomych i znajomych znajomych. Dziś strona ma kilka milionów użytkowników. Jesteście wśród nich? Korzystacie? Co o tym sadzicie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam choć mam ponad 50 lat. Uważam, że to świetny sposób na zwiedzanie i poznanie prawdziwego oblicza miejsca. Znaczna większość hostów, u których mieszkałem była w moim wieku lub dużo starsza ode mnie. To dowodzi że couchsurfing barier wiekowych nie zna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@a_nowy a czy to prawda, że CouchSurfing to wymiana? Czy żeby podróżować muszę przyjąć kogoś do siebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian zanim jeszcze nowy ci odpowie: to MIT! Co prawda CouchSurfing opiera się na wzajemności, ale nikt nie będzie od ciebie wymagał, abyś przyjmował kogokolwiek do swojego domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam od znajomej o tym serwisie. Ludzie sobie chwalą. Jednakże sama nie próbowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie takie spanie kątem po ludziach to żadne wakacje. Stać mnie, by podróżować, musi mnie być stać na nocleg za pieniądze - couchsurfing to nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Olo

Adik mądrze mówi - to dobre dla studenciaków i niebieskich ptaków, czyli dla tych, którzy nie muszą brać urlopu w pracy i mogą sobie pozwolić na spanie na niewygodnej kanapie w mieszkaniu z innymi ludźmi podczas jedynego w roku urlopu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemianka

Nie odważyłabym się spać w czyimś domu a jestem studentka i nie mam dużo pieniędzy ma wyjazdy ale zdecydowanie wole hostele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, ja korzystam czynnie i nigdy nie spotkała mnie żadna niebezpieczna czy choćby nieprzyjemna sytuacja. Podstawą działania couchsurfingu jest to, że ktoś, kto otrzymuje negatywne referencje, szybko wypada ze społeczności. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić słowa kolegi. Społeczność couchsurfingu jest bardzo bezpiecznym miejscu Najważniejsze to miec pozytywne referencje. Według mnie warto korzystać z takich serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UGUL

Dla mnie to jeden z najlepszych sposobów na tanie podróżowanie. Naprawdę warto. Ludzie sa bardzo uprzejmi i przychylni. Nic nikomu nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałam, moi znajomi  z tego korzystali, ja osobiście się boję, bo nie wiadomo na kogo się trafi i czy profil osoby na pewno jest prawdziwy ( tyle się mówi o zakładaniu fałszywych kont )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2 lat bawie sie w couchsurfing i uwielbiam to. Ludzie sa wspaniali, można wiele się od nich dowiedzieć, nauczyć, poznać miasta. Do tej pory korzystałem z noclegu w maroku, kanary ( lanzarote), turcja, wlochy, hiszpania i wegry. Nigdy nic złego się nie wydarzyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 503
    Tematów
    5 144
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 088
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    pani_4
    Najnowszy użytkownik
    pani_4
    Rejestracja
×