Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
kalinka87

Gdzie jechać?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku kierunek Bułgaria, dlatego mam kilka pytań do doświadczonych :) Gdzie konkretnie jechać? Jak wrażenia? Co warto zwiedzić? No i to co dla mnie najważniejsze - jakich dań warto spróbować? Liczę na pomoc!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalinka87 Sarmi, czyli coś jak nasze polskie gołąbki, ale przyrządzane z liści kapusty lub winogron (!!!) i czuszka biurek, czyli panierowana papryka nadziewana białym serem z przyprawami - muuuuusisz spróbować! Pycha! 

A gdzie jechać? Na plażowanie polecam Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. do zwiedzania na pewno Warna, Melnik, Sofia, Nesebyr... - zależy czego szukacie, tzn co lubicie a czego nie?!^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sofię warto zobaczyć. Miasto jest dość małe, a wszystkie główne zabytki znajdują się blisko siebie, ale są na prawdę zachwycające - czuć orientem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia rewelacja. Wile ciekawych miejsc. Super plaże. Czysta woda. Piękna pogoda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bułgaria super miejsce. Kazdy znajdzie miły zakątek, w którym spędzi czas.Riwiera Bułgarska to coś co zawszę bede wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę moich wakacji. Bardzo lubię Bułgarię. Nie ważne, która miejscowość. Złote piaski rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na obozie studenckim w Złotych Piaskach, bardzo fajna okolica dla młodych osób lubiących nocny tryb życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bułgarię można podzielić na dwie strefy: góry i wybrzeże Morza Czarnego. Dobra pogoda na podróżowanie zaczyna się już w marcu i trwa do końca października. Także w górach, choć w niektórych partiach śnieg może leżeć jeszcze w kwietniu. Pytanie o to, co zwiedzać to trochę źle postawione pytanie - zależy co Cię interesuje ;) Opcji jest wiele. A czego spróbować - moim zdaniem koniecznie kiufte i kebabcze, czyli mięso mielone opieczone na grillu w postaci kulek lub wałków, biały ser i jego przetwory – kiselo mliako (coś między kefirem a zsiadłym mlekiem) oraz wszystko co z warzyw - BUłgarzy to mistrzowie przygotoweywania warzyw w 100 odsłonach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dania mój hit to wszechobecna banica (wersja macedońska, kosowska, bośniacka, serbska i turecka nazywa się burek) – w Bułgarii dostępna głównie z serem (białym oczywiście), szpinakiem i czasem z jabłkami lub pieczoną dynią. Baaardzo tłusta, ale wyborna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bułgarii trzeba spróbować dosłownie wszystkiego! Ich kuchnia jest bardzo różnorodna i mówi się, że jest jedną ze zdrowszych w Europie. Tarator, czyli taki nasz Polski chłodnik jest wyśmienity, a sarmi czy kjuftety to już dania mięsne, których też trzeba posmakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bułgarii tak czy inaczej w pełni sezonu nie unikniesz tłumów turystów, dlatego musisz mieć ten fakt na uwadze. Będzie tam po prostu tłoczno. Jeżeli mam polecać konkretny kurort to chyba jednak mimo wszystko najbardziej podobały mi się Złote Piaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 16 a 26 rokiem życia podróżowałam sama, w górach gdy tylko miałam zasięg wysyłałam SMS do siostry że żyję i moje miejsce pobytu w normalniej podróży też, z tym że tam ciągle miałam zasięg

W podróży ważne są dla mnie wygodne buty: https://rossato.pl/komfortowa-i-stylowa-zima-czyli-sniegowce-damskie/ Szczególnie zimą :)

Edytowane przez Berenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×