Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Karen

Antarktyda i Arktyka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy toś z was miał doświadczenia w tak zimnych krajach.Ja bym sie w życiu tak daleko nie udał. Nie lubię zimnych krajów i miejsc. A jak to jest u was?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż należę do tych ciepłolubnych to tamten kierunek do mnie krzyczy. Dla mnie to taki inny świat, który po prostu trzeba zobaczyć, zwiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper

Przede wszystkim koszty i długi czas przygotowania. Bez sponsorów to hobby dla ludzi z głęboką kieszenią.- zdobywanie biegunów albo chociaż strefy podbiegunowej to jak wspinanie się na ośmiotysięcznik tylko trwa dłużej i w razie czego na pomoc czy helikopter też bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie wybrała.Niestety jak napisał poprzednik wiąże się to z wysokimi kosztami i odpowiednim przygotowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole ciepełko. Słońce i komfort ubioru. Jakoś nie ciągnie mnie w tamte strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie wybiorę choć kierunek imponujący. Mało znam osób, które by sie zdecydowały ale do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę ciepłe kierunki. Zimno nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1/14/2018 o 03:58, Karen napisał:

Czy toś z was miał doświadczenia w tak zimnych krajach.Ja bym sie w życiu tak daleko nie udał. Nie lubię zimnych krajów i miejsc. A jak to jest u was?

Marszalek, niestety takie wyjazdy sa dosc drogie, ale z Kanady np za ok 5tys $CAD, organizowane sa wycieczki na Antarktyde, wszystko wliczone, tzn przeloty, spanie i jedzenie, statek , kabina itd.. Specjalne ubrania, bez ktorych przewodnik na taka wycieczke nie zaboerze trzeba niestety kupowac samemu. Dla przecietnego Kanadyjczyka to drogo, ale dla kogos z tzw sredniej polki (niekoniecznie bogaty gosciu) cena jest przystepna. Dla porownania np stad 3 tyg wycieczki zorganizowane i wszystko wliczone wynosza ok. 3 tys CAD.. W sumie raz w zyciu na cos takiego mozna sie szarpnac, choc znam i emerytow, ktorzy na takie wycieczki jezdza 2 razy do roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno, jeszcze raz zimno ale jak toś lubi te klimaty to na pewno będzie sie tam dobrze bawił i zobaczy wile ciekawych miejsc. Krajobraz tez piękne. Rewelacja dla miłośników tanich miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną , chętnie wysłucham osób, które miały przyjemność znaleźć się w takich miejscach :)

Pozdrawiam 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie nie załapie pd koło podbiegunowe. Tam jest strasznie zimno a tu już za oknami wiosna idzie małymi kroczkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znajdzie się tu taka osoba, która nurkowała w tamtych rejonach ? Jestem ciekaw takiej wyprawy, przygotowania się i samego doświadczenia jakie towarzyszy po wejściu ze sprzętem pod wodę ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorzę polarną kojarzę tylko ze zdjęć, ew filmów musi być to super przeżycie widzieć to osobiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×