Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba szczerze powiedzieć — czasy naprawdę niskich cen już minęły. Bilety drożeją, ale na szczęście, wciąż można znaleźć całkiem niezłe lotnicze okazje. Jak ich szukać? Każdy ma swoje ukochane wyszukiwarki i sposoby. Dawajcie je tu - trzeba się dzielić;) Ja zacznę: 

Po pierwsze — portale wyszukujące promocyjne bilety lotnicze. Ja korzystam z następujących:
www.fly4free.pl 
www.loter.pl
www.mlecznepodroze.pl

 Można też korzystać z facebookowych stron, a także:

www.facebook.com/krakolot — wyszukujący tanie loty z Krakowa,

www.facebook.com/wroclot - wyszukujący tanie loty z Wrocławia,

www.facebook.com/silesiair — wyszukujący tanie loty z Katowic (myślę, że istnieją odpowiedniki dla każdego miasta),

www.facebook.com/lastminuter — wyszukujący ciekawe oferty typu last-minute

Dawajcie, co macie i leeeeecimy!:x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze stronę www.flipo.pl - na dalsze wycieczki. 

Moje doświadczenie mówi, że przy wycieczkach po Europie efektywniejsze jest przeszukiwanie systemów rezerwacyjnych Ryanaira i Wizzaira dzień po dniu, data po dacie.

"Szukajcie, a znajdziecie!” — to według mnie podstawa. Sprawdzam portale o tematyce lotniczej i strony przewoźników niemal codziennie. I mniej więcej raz na kilkadziesiąt wejść, znajdzie się perełka, na którą się zdecyduję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o firmie LOT? Jakie wasze doświadczenia. Maja stosunkowo niskie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z esky.pl, można znaleźć naprawdę tanie bilety i nie trzeba czyhać dużo wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz coraz łatwiej można znaleźć konkretny lot i nie trzeba długo czekać. Wyszukiwarka znajdzie nam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik nam się tu tworzy! Oby tak dalej.

A w temacie:
 świetnie sprawdza się też www.azair.eu. Można określić przedział, kiedy chcemy lecieć, gdzie, czy chcemy przesiadki i ile one mogą trwać. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze:

Analyzair.com-> obsługuje tylko Ryanaira i pozwala przeglądać ceny tej linii lotniczej w długim przedziale czasowym

Skyscanner.net – szuka połączeń z przesiadkami

Momondo.com– dobry do sprawdzania cen lotów innych niż tanie linie

Kayak.com – super opcją jest alert o cenach, który możemy zamówić na e-mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite! Wszedłem w ten temat i siedzę, siedzę, klikam, sprawdzam... Nie mogę się nadziwić, że jest aż tyle opcji! Znałem dotąd tylko booking i myślałem, że to szczyt możliwości. Dzięki za te informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Europę to uważam, że azair.cz jest najlepszy. Znajduje najtańsze loty dla podanego przedziału czasu na konkretną ilość dni. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do krajów popularnych wśród zwolenników podróży z biurami podróży jak Cypr, Tunezja, Djerba, Majorka, Egipt czasem na prawdę taniej w seoznie się wybrać z biurem niż samotnie, bo lot jest droższy niż pakiet hotel+czarter. MOżna wtedy skorzystać z samego lotu, ale skoro hotel już jest w cenie, choćby najmarniejszy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemianka

Ludzie, świetna baza wyszukiwarek! Dzieki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak marzy wylot gdzie samolotem, ale ze nigdy w życiu nie latałam, to w ogole nie mam orientacji w cenach, a to sprawia, że nie wiem, czy dany lot jrst taki, czy drogi. ;(((( Kumpel podobo w zeszlym roku do Rzymu za 200zł poleciał. możliwe to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłam na stronę wakacyjnychpiratów, ale czy ktoś z Was korzystał z ich usług i jest w stanie zagwarantować że to 100 % pewne ? Nie chciałabym zostać oszukana, bez noclegu , albo że taki lot nie odbędzie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BasiaKurka ja korzystałam - jest ok! Prawda jest jednak taka, że wakacyjni piraci nie są ani pośrednikiem, ani biurem podróży, dlatego nie mogą ci  zagwarantować  podróży w wybranym terminie, do wymarzonego hotelu itd. Oni pokazują propozycje, resztę trzeba ogarnąc samemu. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BasiaKurka, @mariaawaria.1986 mądrze mówi! Dla mnie największą zaletą wszystkich propozycji wakacyjnych piratów  jest to, że każda z nich jest dostępna online w momencie jej publikacji  - oznacza to, że można ją zakupić od razu, a nie np, była aktualna ale trzy dni temu a to zdarza się na podobnych stronach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! A jeszcze dla fanów Wakacyjnych Piratów podam ich strony zagraniczne - ta wiedza pasuje do tematu ;)

  • Niemcy:  urlaubspiraten.de
  • Austria:  urlaubspiraten.at
  • Szwajcaria  ferienpiraten.ch
  • Włochy:  piratinviaggio.it
  • Francja:  voyagespirates.fr
  • Holandia/Belgia:  vakantiepiraten.nl
  • Wielka Brytania:  holidaypirates.com
  • Hiszpania:  viajerospiratas.es
  • USA:  travelpirates.com
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik

Witam. Ja proponuje eSky.jest to radar lotów ale w zakladce ma wyszukiwarke lotów i hoteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że trafiłam na ten temat! Takie kompendium wiedzy bardzo mi się przyda teraz, bo już od miesięcy czyhamy na tanie bilety do Hiszpanii. Dzięki!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam taką prostą może refleksję - trudno jest codziennie sprawdzać ceny połączeń, a jak pojawia się promocja, to bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dlatego warto skorzystać z alertów. Warto jednak wybierać te bezpłatne i można z nich w każdej chwili zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny lotów uzależnione są od kilku czynników, podstawowym jest kwestia, tego, z jak dużym wyprzedzeniem kupimy bilety. Jest to zasada, która dotyczy wszystkich lotów na świecie – bez względu na cel podróży. Warto jest więc zaplanować podróż wcześniej i wyszukać najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Kolejnym istotnym kryterium, z którym powinniśmy się liczyć, jest dzień tygodnia – bardzo często bilety, wykupione na dni weekendu są tańsze, niż te na dni robocze. Warto brać także pod uwagę aktualne okoliczności i święta – w okresie wakacyjnym bilety lotnicze zawsze kosztują więcej, podobnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Sylwestra i innych tego typu okoliczności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarki cen, to chyba najlepszy pomysł w tym przypadku. Można też robić to ręcznie, jednak w takim przypadku zajmie to sporo czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×