Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Satrugna

betonowanie szlaków

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tytułowej praktyce?

Wprawdzie raczej się od niej odchodzi, ale chodzą słuchy że na różnych trasach rozważa się ich wyrównanie, wyprofilowanie i zabetonowanie. Plusy - mniej wysiłku, większa dostępność (dla niepełnosprawnych), łatwiejsze w utrzymaniu, mniejsza kontuzjogenność. W kontekście wad wspomina się głównie o ingerencji w dziką przyrodę.

Moim zdaniem beton na szlaku wcale nie byłby taki zły, wszystko zależy od okoliczności. A według Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, akurat mam mieszane uczucia, co do tego. Z jednej strony takie klasyczne dzikie są malownicze i pozwalają lepiej poczuć naturę. Z drugiej strony na nich trzeba bardzo uważać, żeby nie zdarzył się jakiś wypadek. Nie muszę nawet daleko sięgać, jaki już czas temu podczas takiej wycieczki zahaczyłem o wystający kamień i pojawiła się rana, a także kilka otarć. Ogólnie sytuacja dość nieprzyjemna. Na szczęście zawsze na szlak wybieram się z dobrze wyposażoną apteczką. Mam w niej także odpowiedni żel na rany. Konkretniej chodzi mi tutaj o rozwiązanie od Help4Skin. Bardzo się przydaje w takich sytuacjach. Co ważne, zmniejsza także ból. Tak się mówi, ale taka rana też potrafi boleć. Wracając jednak do samych szlaków, jak widzisz, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Te klasyczne są piękne, ale trzeba na nich bardzo uważać. Te dobrze zrobione sprawiają, że łatwiej się maszeruje, ale z drugiej strony nie ma tej frajdy. Każdy więc powinien wybrać takie rozwiązanie, jakie mu bardziej pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 508
    Tematów
    5 153
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 090
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    natararata
    Najnowszy użytkownik
    natararata
    Rejestracja
×