Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Karola7

Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani , a co z Chorwacją, która jest najbliżej. Jakie są wsze wrażenia. Z opowiadań wiem,że pięknie tylko plaże kamieniste. Może kiedyś skorzystam z okazji i sie wybiore.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia76

Jeśli Chorwacja to tylko we własnym zakresie, autem z rodzina lub znajomymi albo z całą ekipą (im więcej ludzi tym weselej ale też tym taniej bo dzieli się koszty benzyny a to znacząca cześć budżetu) bo z biurem kompletnie się nie opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie że z biurem sie nie opłaca. W zeszłym roku jechałem z biurem podróży Travel i wyszło mi bardzo tanio. Była to jedna z tańszych wycieczek. Zapłaciłem mniej niż u nas nad morzem. Pogoda rewelacyjna, plaża faktycznie kamienista ale mieliśmy również do dyspozycji basen więc nie było problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie! Byłam parę razy z rodziną i zawsze jeździliśmy samochodem. Najbardziej podobało mi się na Korculi- magiczne miejsce!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość chyba do Chorwacji autem jedzie nie? ja bym się bał. Raz, że auto moze nawalić w tak długiej trasie, dwa, że taka podróż wykonczylaby i mnie i dziecko i przede wsystkim moją zonę hahha;)))ale jak jedziecie autem, to hotele też sami i jedzenie na własną rękę? tzn chodzicie po knajpach itp?? jak to wygląa bez biura podróży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwik

@sebko tak wtedy wszystko samodzielnie - hotel lub spanie przez Airbnb, jedzenie w lokalnych knajpkach albo gotowanie jeśli śpisz w airbnb - takie podrozecwychodza znacznie taniej i moim zdaniem ciekawiej biz z biurem choć dziecko umeczyloby się w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziećmi faktycznie podróż autem jest męcząca choć tańsza.  Generalnie Twój wybór.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, choć moja znajoma jeździ autem co roku i jej córcia raz miala 16 miesiecy, raz 3 latka i mowi, ze podroż przebiegła bezproblemowo. ale może dlatego ze jej mala uwielbia spać i moze spać na potęgę;)) przy moim dziecku chyba tyle godzin jazdy nie wiem czy by się sprawdzilo;) chyba ze co 100km plac zabaw, zeby mogla się trochę wyhasać hahha;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok. Fajnie że blisko. Można zawsze pojechać i miło spędzić czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo wyspę Hvar , zatoka Pobij ! Super miejsce na wypoczynek w dodatku niezła frajda dla nurasów ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jedyne to co najbardziej przeraża, to te kamienie na plaży. Nie ma ślicznego milego w dotyku piasku jak u nas nad morzem, tylko takie kamieniste wszystko i nieprzyjemne. a w Grecji też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Właśnie to w Chorwacji jest najpiękniejsze , te kamieniste plaże oprócz swojego uroku pełnią bardzo ważną funkcję filtrowania wody. Dzięki nim woda jest tak przezroczysta, a na dnie praktycznie nie ma mułu. Dla osób których pasją jest nurkowanie jest to bardzo ważny aspekt, aby widoczność była jak najlepsza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda, to co dla jednego jest odpowiednie, dla innego nie. Zgadzam się z tym, że woda cudowna, a więc dla nurków idealne miejsce, by móc zobaczyć podwodny świat najpiękniej, jak tylko się da. Ale jeśli jeżdzę na wakacje z dzieckiem, a ono słyszy idziemy na plażę, to od razu chce brać wiaderka, chce robić babki z piasku itp... a w Chorwacji nie jestem w stanie jej tego zapewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja jest przepiękna, a te kamieniste plaże to dla mnie coś co jeszcze bardziej dodaje jej uroku! Mnie na przykład wkurza za każdym razem piasek, który mam we włosach, ręcznikach, torbie po wyjściu z piaszczystej plaży, więc kamienista to nawet bardziej plus niż minus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się wyjazd do Chorwacji, ale nie wiadomo, jak będzie to wszystko wyglądało w tym roku... Jak myślicie, będzie trzeba robić test na koronawirusa, żeby przekroczyć granicę samochodem w czerwcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca do których bym wróciła/wracam: Porto, Florencja (i ogólnie Toskania), wybrzeże Czarnogóry, Kopenhaga, Bari (i cały region), Budapeszt, Szwajcaria w całości, Czarnobyl.

Do Chorwacji również ;) Szczególnie, ze oferuje na miejscu wiele ciekawych atrakcji, jak na przyklad kajaki morskie:

https://www.m-canoe.pl/

Na taką wyprawę można wybrać się z M canoe.

chorwacja_9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×