Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
mario

Bezpiecznie czy niebezpiecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat można odwiedzić Egipt za duuuużo mniejsze pieniądze niż w poprzednich latach bo, by przyciągnąć nieufnych turystów, wiele biur i hoteli znacznie obniża ceny. I tu pytanie do Was, podróżnicy: jechać, czy nie jechać? Bezpiecznie czy niebezpiecznie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem to co mówią, media, internet itp jest nie prawda. Turyści sa racjonalnie chronieni.Raczej nic im nie grozi. Natomiast z drugiej strony trzeba dmuchać na zimne bo różne rzeczy mogą sie wydarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia76

Nie pojechalabym sama do Egiptu a na pewno nie na indywidualne zwiedzanie, tylko z biurem i do kurortu a i to w sumie mniej chętnie niż gdzieś indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pojechała bo nie kręcą mnie kurorty zamknięte za wysokim murem, ale MSZ mówi o tym tak: 

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

 

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/egipt___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa i telewizja sobie, a życie sobie. Myślę, że najlepiej jest podjąć decyzję po siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy niedawno wrócił i patrole z bronią to tam chleb powszedni, turyści czuja się jakby non-stop chronili ich żołnierze, nie wiem czy w takich warunkach można dobrze wypocząć, hotel z basenem znajdziesz w wielu krajach europejskich i wyjdziesz na miasto nie oglądając się nerwowo na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bym się chyba nie odważył, a ostatnia moja wizyta tam miała miejsce 8 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czapa - tak to wyglada na ulicach i obok Hotelu:

 

Egipt_patrole.jpg

Egipt_ochrona_przy_hotelu.jpg.154f65a9dd6c633e987d9146f8051e8c.jpg

 

Edytowane przez Wito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tylko zdjęcia z sieci. Jak nie pojedziesz to sie nie dowiesz. Najlepiej jest sprawdzic u źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka

W hotelach i miejscach dla turystów nie ma czego sie bać. Najlepiej nie wychodzić tam gdzie jest możliwość ataków. Kwestia zastanawiania się  czy chcesz siedzieć w jednym miejscu czy zwiedzać i czuć sie bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka

A dla mnie wyjazd z kraju w którym nie ma wojny (polska) do kraju w którym wojna czy tez stan wojenny lub jeśli chcecie stan niepokoju politycznego (Egipt) jest codziennością mieszkańców jest jakoś nieetyczny. Po ludzku - nie jadę tam by nie odpoczywać tam gdzie inni cierpią, to nie jest w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam, ale w życiu nie pojechałabym do miejsca gdzie MSZ odradza wyjazdy. Sami się ludzie pchają, a potem płaczą bo coś się stało. Poza tym Milka ma rację- to jakieś niemoralne jest jechać tam i żyć all inclusive, gdy ludzie cierpią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, większość raczej na nie. A nie kuszą Was niskie ceny? Wycieczki do Egiptu można kupić nawet za 1500 zł na tydzień z jedzeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario, tu ci się nikt nie przyzna, że jednak taka cena to hit i główny powód tego, że Polacy jeżdżą do Egiptu na potęgę. 1500 zł za osobę za leżenie przez tydzień i all inclusive (choćby w egipskich stabdardach) to świetna oferta. Byłem tydzień w SharmElSheikh i nbie żałuję - zabytków za bardzo nie widziałem ale co się wyleżałem przy basenie to moje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@a_nowy masz dużo racji - ludzie jeżdżą bo jest tanio. ale może nawet trochę czują że to troszkę"wstyd" i nie piszą o tym na forum, szczególnie turystycznym ;P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam wstyd, co wy gadacie - wstyd to kraść jak mawiała moja babcia! na pewno nie jechać do Egiptu. Byłem w Egipcie w hotelu i było świetnie - super bar, basen a na plażę busik 2 razy dziennie i wypocząłem jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, każdy jedzie na takie wakacje, na jakie go stać. ja byłam i w Egipcie i na przykład w Kenii i musze powiedzieć, że niezależnie od cen każda podróż wzbogaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że zdania są podzielone. Generalnie słyszymy codziennie o niebezpieczeństwie w tym kraju i tego będę sie trzymać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do wypowiedzi koleżanki. Myślę, że niebezpieczeństwo czai sie wszędzie i po co wystawiać sie na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bylam teraz w TUI rezerwowac wakacje na ten rok, to z ciekawości zapytałam się, to powiedziala Pani, ze to trochę wymysł Polaków, że ceny wcale nie spadły, a wręcz przeciwnie nadal są na wysokim poziomie i że niebepzicezenstwo to jest niemal takie, jak w każdym teraz miejscu. Może się coś zdarzyć, ale nie ze to jest normą i strach się bać. w koncu w chwili obecnej zaatakować mogą nas dosłownie wszędzie, prawda? jak tak mielibyśmy patrzeć, to strach byłoby wychodzić w ogóle z domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się marzy Egipt ze względu na nurkowanie, ale cała ta otoczka związana z Egiptem działa na mnie negatywnie i nie jestem przekonany w 100%. Najpierw się bałem ' Zemsty Faraona' a teraz boję się konfliktów. Byłem w biurze podróży, zapewniają że wszystko jest bezpiecznie i że ceny dalej się trzymają, ale kto wie jak jest naprawdę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek myślę, że dla miłośników leżenia w hotelu Egipt jest wymarzony miejscem, na zwiedzanie i nurkowanie - chyba bym się nie odważył..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik

witam. ja byłem 6 lat temu i też na plażach byli uzbrojeni strarznicy. w czasie zwiedzania autobusy były eskortowane przez wojsko.

mario być np.w Marsa Alam i nie ponurkować na rafie przy hotelu ? jedyny stach to chyba przed rekinami;-) bardziej bałbym się plaż Dunkierki lub Cale.albo promenady w Nicea. Człowiekowi do szczęśliwego życia potrzebna jest witamina D a to jak wiadomo słońce.Znajdzie mi od listopada do maja miejsce w europie gdzie to słońce zawsze jest a tem. powietrza I wody to minimum 25 st.C .pozatym chyba lepiej dawać im prace tam niż zasiłek tu,  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nurkowanie to tylko w Egipcie - moi rodzice od lat tam nurkują, zjeździli pół świata w poszukiwaniu miejsc, raf, mórz i oceanów i zawsze wracają do Sharm El shaikh, El Gouna, Hurghada, Dahab, Marsa Alam, Taba i Nuweiba - byle do Egiptu. A czy jest bezpiecznie? Oni twierdzą że tak a bywają tam od lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bezpiecznie ale nie tak ciekawie, by jechać. Byłem, widziałem, wolę bardziej dzikie kierunki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×