Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Sadhu

nauka mycia zębów

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy zacząć przymuszać upartego osiołka do tego, żeby samodzielnie zaczął dbać o swoje ząbki?!?

Przecież nie będziemy wiecznie nad nim stać. Skończył już 3 lata, jest komunikatywny, ale szczoteczek chyba się boi. Nie wiem, z czego to wynika... Na razie odpuściliśmy temat, ale to nie może tak trwać w nieskończoność. A Wy? Kiedy nauczyliście dzieci samodzielnego mycia zębów?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

A może któraś z tych specjalnych, dziecięcych szczoteczek zawiera jakieś programy, które nauczyłyby go poprawnego mycia?!? Muszę jeszcze sprawdzić na https://hellodent.pl/strefa-pacjenta/szczoteczki-do-zebow-mechaniczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci - ale ktoś kiedyś o takich trybach wspominał. Myślicie, że to ma szansę dobrze zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój syn traktuje mycie zębów jak zabawę póki co, ale nie bardzo ogarnia, że szczoteczką trzeba ruszać i ciągle ją gryzie... Mam nadzieję, że pewne rzeczy po prostu przyjdą z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam zajrzeć na tego https://www.jordanpolska.pl/blog/ bloga. Znajdziesz tam interesujący artykuł o tym, jak nauczyć dziecko prawidłowej higieny jamy ustnej. Muszę powiedzieć, że akurat u moich dzieci poszło to bardzo sprawnie. Teraz same już myją zęby. Na początku myliśmy zęby razem z dziećmi, a przy tym dobrze się bawiliśmy. Kupiliśmy im także szczoteczki takie, jakie sami sobie wybrali. Zresztą polecam poczytać więcej. Mam nadzieję, że moje informacje okażą się dla Ciebie przydatne. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o naukę nawet takich drobnych rzeczy i pierwsze czynności to koniecznie poczytajcie sobie blog edukacyjny - na pewno znajdziecie tam sporo cennych informacji o tym jak uczyć maluchy obowiązków już od najmłodszych lat aby nie buntowały się a traktowały je jako coś naturalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy uważacie, że szczoteczki soniczne są dużo lepsze niż elektryczne? czy w ogóle zauważacie różnicę czy raczej nie ma co przepłacać? słyszałam opinie, że soniczne szczoteczki jednak lepiej czyszczą - znalazłam nawet taki ranking i porównanie https://spec-ranking.pl/ szczoteczka soniczna do zębów  - co w takim razie możecie na ich temat powiedzieć z własnych obserwacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj odbieram szczoteczkę soniczną dla syna i mam nadzieję, że to pomoże w nauce i wyrabianiu nawyku mycia zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 464
    Tematów
    5 049
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×