Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Czapa

Ceny wycieczek do Tajlandii

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszy mnie jak biura podróży przedstawiają Tajlandię jako najpopularniejszy kierunek ostatnich lat. Kto sobie może pozwolić lecieć tam z rodziną?

Dwutygodniowe wczasy to wydatek 6-8 tysięcy złotych na osobę. Jak masz dwójkę dzieci to 25 000 zł plus coś do kabzy bez 30 000 zł nie podchodź do tematu. Ile to trzeba zarabiać żeby sobie na to pozwolić? Ja 5 tys na miesiąc żona 3 tys na miesiąc? Nie ma szans na podróż do Tajlandii. A na kredyt to żadne wakacje.

Ale krajobrazy pikne:

 

 

Tajlandia_turystyka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WArto odrzucić na wstepie wszystkie oferty biur podróży i zaplanować samodzielną wyprawe do Tajlandii a szybko okaże się, że najdroższy jest lot! Byłem przez 2 tygodnie i wiem to na 100 %, że bilet będzie (raczej) najdroższą częścią Twojej samodzielnej podróży. Sam pobyt może być nawet tańszy niż rodzinne wakacje nad Polskim morzem, trzeba go tylko skrupulatnie zaplanować, czytać fora, pytać ludzi i szukać, szukać, szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario w 100% ma rację no chyba że ktoś szuka luksusowych hoteli - wtedy bilet nie będzie najdroższym punktem ;) Można spać w rozklekotanej chatynce, a można w spa resortach. Mnie wystarczały zwykle domki na plaży, płaciłam koło 500-700 thb (noc, dwie osoby). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samotne planowanie jest dość trudne i bardzo długo twa. Z dziećmi cięzko jest spać gdzie popadnie. Samemu jest łatwiej. Tajlandia jest i będzie droga. Taki urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minka

A ja widziałam oferty VIP wyjazdów luksusowych do Tajlandii z Darią Ładochą (znaną z tego że jest znana?) z jakimś warszawskim biurem na kurs tajskiej kuchni z polską kucharką na miejscu za kilkanaście tysięcy za tydzień. Przesada w każdym aspekcie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GośćMinka - dobre! Z polską kucharką w Tajlandii - to rzeczywiście warte ale nie kilkunastu tysięcy, ale śmiechu! W Tajlandii idzie się na kurs tajskiego gotowania do Tajów - byłem i polecam. Brałem udział w takich zajęciach w Chiang Mai - było bardzo fajnie, nie pamiętam dokładnie nazwy szkoły, ale myślę że można wygooglować. To dobre miejsce, by nauczyć się gotować - o ile na północ Tajlandii jest Ci po drodze:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zgłębiać tajniki tajskiej kuchni, to najlepiej od jej praktyków – samych Tajów, zgadzam się w 100%. Będąc w Tajlandii nie sposób nie zakochać się w kuchni i nie wybrać na jeden z organizowanych tutaj kursów. W każdym mieście bez problemu można znaleźć co najmniej kilka szkół kucharskich oferujących kursy trwające pół dnia lub cały dzień. Ponadto, część z nich organizowana jest w mieście, a część na okolicznych farmach. My zrobiliśmy taki kurs w Chiang Mai w szkole Asia Scenic - było super, choć w polskich warunkach niemal nie do powtórzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina

Kuchnia tajska rewelacja. Sama Tajlandia. Niestety kasy mało na takie wycieczki. Marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto raz tam zawita, będzie zawsze wracać. Tajlandia uzależnia. Dotąd byłam 3 razy i w marcu lecę znów. Jeśli chodzi o koszty to rzeczywiście najdroższe są bilety, ale trzeba polować, my w mrcu lecimy za 2646 PLN/2 os. (1323 PLN/os.) z Warszawy do Bangkoku - czyli można!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecę w maju do Bangkoku do hotelu 3 gwiazdki (pewnie nasze 2 lub gorzej?) za 3500 z kawałkiem na 7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Tajlandia samemu a nie z biurem! Na własną rękę zobaczycie więcej i sam wyjazd będzie tańszy. 

Przy okazji planowania wyjazdu warto poszukać lotów na Air Asia - można ustrzelić taniutkie bilety (np. z Bangkoku do Chiang Mai lecieliśmy taniej niż byśmy zapłacili za pociąg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danka

Tajlandia wychodzi taniej bez biura, ale trzeba mieć czas na zaplanowanie wszystkiego, rezerwacje, zakupy. Pomyślcie, czy na pewno poradzicie sobie z poruszaniem się na miejscu, czy znacie dostatecznie język itd. Jeśli nie - warto zdać się jednak na biuro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka osttanio była 2 tygodnie w Tajlandii. Jak patrzę na te zdjęcia, to mam wrażenie, że piękniejszego miejsca na ziemi nie ma. Dosłownie zapierają dech. Ona super, co 3-4 miesiące gdzieś jeździ i wybierają takie miejsca, ze dla mnie szok, że w ogóle takie istnieją. Na wycieczkę z biurem podrózy oczywiście mnie nie stać, ale podpowiedzcie, to jak to wszystko musiałabym zorganizować, żeby móc się tam wybrać na własną rękę? ja się tak zakochalam, że doslownie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koh Kood taka wyspa w ogóle. Bangkok też oczywiscie na fotografiach zapiera dech w piersiach, ale potem kilka dni byli na tej wyspie. Ja chce tam się znaleźć. Dosłownie dla mnie nie ma chyba piękniejsego miejsca na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Evela

Jestem z biura podróży :) i posiadamy bilety lotnicze do Tajlandii:

Warszawa - Phuket (z przesiadkami)

Wylot 04.05 - powrót 15.05 

Cena w obie strony 2065zł 

Chętnych zapraszam do kontaktu:

evelina.german@coraltravel.pl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a biura podróży organizują w ogóle wakacje w Tajlandii all inclusive, czy tylko opcję przelotu, a samemu bardziej się opłaca już tam żyć na miejscu? A jeśli zakupiłabym wylot, to wtedy sobie szukam hotelu na miejscu, czy lepiej to zrobić wcześniej, zanim jeszcze wylecę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam znaleźć hotel wcześniej, aby uniknąć dodatkowego stresu oraz odpocząć poprzelocie. Biura podróży organizują wyjazdy kompleksowe czyli: przelot, transfer, hotel, wyżywienie według oferty, oraz ubezpieczenia. Na taki wyjazd trzeba przeznaczyć około 5-6 tys. na os. Zaś podróż na własną rękę jest tańsza. Na bookingu widziałam hotele na 10dni od 800zł/os. więc jest różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajlandia Pattaya  Wylot  Warszawa 14.10 -  Bangkok  Powrót 21.10  

Przelot + hotel (bez wyżywienia) + transfer+ podstawowe ubezpieczenie = 2880,57 zł/os.

*przelot z przesiadkami, przesiadka trwa do 3h 

Więcej info: evelinagerman@coraltravel.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam - https://planetescape.pl/kraj/tajlandia/ Poza tym patrzcie nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na to, czego można oczekiwać na miejscu. Czyli jak najwięcej możliwości, atrakcji, standard, ciekawy program. Zazwyczaj w takie miejsca jedzie się tylko i wyłącznie jeden raz ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś pomiędzy? Jeśli nie lubicie zwiedzania w dużej grupie osób, jednocześnie nie czujecie się na tyle pewni aby samodzielnie organizować wypad do Tajlandii, polecam Relaksmisję:

https://relaksmisja.com/kraje/tajlandia/

W cenie wycieczki macie niezbędne transfery, bilety, noclegi jak również szczegółowy plan zwiedzania. Biuro jednak daje Wam wolna rękę i zwiedzacie samodzielnie. Jest to oszczędność pieniędzy i czasu, nie trzeba czekać aż zbierze się cała grupa.

W tym roku planują przy tym wiele wypadów do Tajlandii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×