Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Rajesh

Gdzie trzymacie cały sprzęt w domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zauważyłem że miejsca w szafach robi sie coraz mniej ;(( niestety posiadam dom bez piwnicy ani strychu... jedyne co to ogród tylko tam nie zostawię sprzętu :) Planuje postawić garaż na wszystko, jak myślicie taki z drewna sprawdzi sie? Czy zimną może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak poczytałem trochę i lepiej zostawić sprzęt w miejscu bez wilgoci.. nie wiadomo jak wpłynie na sprzęt. Mam zamiar zamówić gotowy skład na takie akcesoria od - https://www.grunnt-garaze.pl/ Myśle ze jak ktoś szuka podobnego miejsca na wszystko, to może sprawdzić co oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, bardziej przydałby Ci się blaszany garaż, najlepiej ocieplany czy z izolacją. Dużo oczywiście zależy od tego, jakie typy sprzętu i wyposażenia chcesz przechowywać poza domem. Faktycznie, kupujemy coraz więcej dlatego miejsca robi się mniej, zwłaszcza jeśli w międzyczasie pojawiają się maluchy :D Ja na przykład niedawno kupiłam dość dużego grilla do ogrodu i też nie mam miejsca w domu, żeby go gdzieś upchnąć jeśli akurat nie jest używany. Trzymanie go na dworze nie wchodzi w grę, przynajmniej na razie, bo nie mam żadnej wiaty ani dachu, który mógłby ochronić cały sprzęt. Generalnie część rzeczy trzymam na strychu, ale jak wspomniałam, mam jeszcze garaż-kontener, w którym trzymam jakieś większe AGD czy sprzęty typowo ogrodowe - żeby się po prostu nie zniszczyły. Ważne! Nawet jeśli przechowujesz swoje rzeczy w zamkniętym pomieszczeniu, które nie jest narażone na wiatr, słońce czy opady, musisz je poprzykrywać. Rzeczy takie jak odkurzacz, wiatrak itp. trzymam w oryginalnych kartonach, ale musiałam kupić specjalny pokrowiec na grill, żeby mi się nie zniszczył, mimo tego że jest od Landmanna (z wyższej półki). Niektóre rzeczy, poza tym że są w kartonie, muszę dodatkowo owijać folią, no bo wiadomo, że jeśli coś stoi przez dłuższy czas nieużywane, może ulec czynnikom pogodowym, czy nawet zostać zniszczone przez jakieś szkodniki i robactwo. 

Mam nadzieję, że pomogłam :D Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Także niedawno robiłem u siebie porządki w tym zakresie. Dokładniej rzecz ujmując, zebrało mi się pełno narzędzi, a także innych gratów, jakich wykorzystuję przy pracach w ogrodzie. Postanowiłem więc coś z tym zrobić, bo żona zaczęła narzekać, że zajmuje to wszystko za dużo miejsca w domu. Przed sezonem zrobiłem porządki i wyrzuciłem część rzeczy, z których już nie korzystam. Pomyślałem, że dobrze byłoby przenieść takie przedmioty bezpośrednio do ogrodu, gdzie mógłbym je mieć zawsze pod ręką. Oczywiście, potrzebne było mi jakieś pomieszczenie lub szopa do tego. Zajrzałem więc do internetu, żeby zobaczyć, co aktualnie jest dostępne z takich produktów. Tak udało mi się trafić w to domki-sodas.pl miejsce w sieci. Tam od razu zobaczyłem to, co było mi potrzebne. Zakupiłem, co trzeba i już za niedługo konstrukcja stała u mnie na działce. Dzięki temu rozwiązaniu od firmy Sodas wreszcie w moim ogrodzie zapanował porządek. Jak wy macie zorganizowane przechowywanie narzędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podwórko, to po prostu mam wykonawców z ogrody Poznań

Oni zajmowali się całą realizacją, a później też pielęgnacją. My nie mamy na to czasu, sprzętów, ani umiejętności, aby to utrzymać w odpowiednim stanie. Oczywiście decydujące jest to, jakie macie oczekiwania, jak powinno to wyglądać. Nic ponadto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 503
    Tematów
    5 144
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 088
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    pani_4
    Najnowszy użytkownik
    pani_4
    Rejestracja
×