Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Natalia

Grecja Kos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. jeszcze nigdy nie byłam na wakacjach zagranicznych. to będzie moj pierwszy wyjazd. zdecydowaliśmy się na wyspę Kos. Polecacie? był ktoś? gdzie warto się wybrać, co zwiedzać, gdzie popłynąć? Będziemy blisko Kardameny i chętnie dowiedziałabym się, jak zaplanować ten czas, by wrócić z mega pozytywnymi wrażeniami. Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestii wiele. Myślę, że Kos to jedna z piękniejszych wysp . Wrażenia niesamowite. Najlepiej samemu zobaczyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mnie Kos juz zawsze będzie siękojarzyć z tym, jak półtora czy dwa lata temu wszystkie media pokazały centrum greckiego Kos - z jednej strony w samym środku miasta koczuje kilka tysięcy osób, które przybyły tu, uciekając przed wojną i głodem, z drugiej po promenadzie spacerują tłumy wczasowiczów. Podobno sytuacja jest już opanowana, ale ja trochę nie ufam tym zapewnieniom i nie wybiorę Kos na cel swej podróż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario, ale tego już nie ma, to tylko przeszłość, do której mieszkańcy wyspy niechętnie wracają - byłam dwa miesiące temu! @Natalia, bardzo ci polecam taka wyprawę - są tu morze, góry, malownicze wioseczki, rajskie plaże, zarówno te piaszczyste, jak i kamieniste, zachwycające widoki, gorące źródła, a także starożytne ruiny - dla każdego coś pięknego! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkkka

Kos to przepiękna wyspa-szerokie plaże, góry, malownicze wybrzeża i przemili mieszkańcy. Byłam tam już dwa razy i wrócę z pewnością. Każdemu polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to super, że są pozytywne opinie;))) Ale będąc tam, wybieraliście się na różne wyprawy? stateczkami na inne wyspy itp???? a w góry można iść? są jakieś trasy? ja jestem aktywną osobą i chetną na takie różnorodności;))) a jak tam byliście, to braliście busiki, samochody i zwiedzaliście całą wyspę, czy jak? my mamy jakieś 25km od stolicy Kos, więc tam na pewno trzeba się wybrać. ale myślę, jak to wygląda właśnie, czy busikami się jexdzi, czy jak. jak chce się na inną wyspę, to się kupuje tam w kos bilety i stamtąd płynie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i polecam, zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom, które szukają spokojnego miejsca na wypoczynek, a przy okazji chcą również poznać trochę kultury greckiej i zaplanować niezbyt intensywne zwiedzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyspa Kos jest przepiękna, ale opcje zwiedzania szybko się wyczerpują - to raczej kierunek dla tych, którzy chcą pozwiedzać 2 dni a przez resztę urlopu poleżeć i poleniuchować. Kos jest duuuużo mniej ciekawa turystycznie w sensie zwiedzania niżKreta na przykład. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kos jest pięknie, sielsko, ale rzeczywiście trochę nudno no chyba że preferuje się leżenie plackiem przed hotelem. Jeśli chce się zwiedzać polecam Kretę zdecydowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem. No my jedziemy z 3latką, wiec też jakieś tam duże zwiedzanie nie wchodzi w grę. kąpać się i leżeć uwielbiamy też;) więc troszkę się pozwiedza, troszkę się poleży;)) najważniejsze jest to, zeby było słońce, bo wakacje w Polsce to jedna wielka masakra. jedziesz i może być ciepło, a możesz caly tydzien siedzieć w domku i patrzeć jak pada deszcz. a jeśli chodzi o morze, to w biurze podróży powiedziano nam , ze są bardzo duże kamienie, ale potem spoko. faktycznie jest tak, ze wejść ciężko??? i woda we wrześniu będzie ciepła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natalia, Kos na wakacje z dzieckiem to świetny kierunek, szczególnie, gdy nie pożałujesz na dobry hotel i przypilnujesz niedalekiej odległości od plaży. My byliśmy z dzieciakami w zeszłym roku - super wakacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danka

Z kilkulatkiem za granicę? Serio? Ja się boję nad Bałtyk z pięciolatką jechać a wy taaaaak daleko? O kurcze, to nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jeżdzą z jeszcze mniejszymi, a nie uważam ze4 latka to za male dziecko na wyprawę. Z pięciolatką nad morze?? czemu niby? to co caly czas w domu siedzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwik

Ja z moim synem jeździłam od pierwszych tygodni, gdy miał pół roku leciał pierwszy raz samolotem. Na Kos z reszta byliśmy jak młody miał rok i tam stawial pierwsze kroczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to smao. dziecko od malego podrózuje i nigdy nic się nie działo. Jakby czlowiek miał patrzeć, że coś sie może stać z dala od domu, to by musial cale życie siedzieć na czterech literach, co nie??? Bez przesady. zresztą nawet na wakajach za granicą są lekarze, którzt w razie choroby pomogą, a po to też wykupuje się ubezpieczenia, by w razie różnego rodzaju okoliczności, otrzymać pomoc i porzy tym nie zbankrutować. co nie> Takie jest moje zdanie w tym temacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. W tym wrześniu jedziemy na te nasze pierwze wymarzone wakacje tam, ale wciąż czytam i się tak zastanawiam. jala wtedy będzie pogoda? Jeździliście pod koniec września? babka w biurze podróży mówila, ze tempratura bedzie 28-30 stipni. To możliwe, że 22-29 września takie temepratury będą jeszcze zachowane. mam ochotę na dużo ciepła, ale to taka dla mnie niewiadoma. Pomocy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×