Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarza się tu pytanie: jak szukać tanich noclegów? Zebrałam to, co wiem i zachęcam do dodawania swoich opinii. Zbudujemy bazę dla podróżników-oszczędzaczy ;)

Pierwsze i najważniejsze - trzeba szukać porównywać i nie poddawać się 
Znane mi porównywarki cen:

hotelscombined.pl 
trivago.pl

booking.com 
expedia.com
hotels.com

hotels4u.com

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesli chodzi o booking .com sprawdziłam na własnej skórze. Dla mnie rewelacja.

Inne to :

hr.com i momondo Nie korzystałam ale ponoć się sprawdzają i znajdują niezłe hotele.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wpisuje bezpośrednio w wyszukiwarkę to czego szukam. Następnie dzwoni w poszczególne miejsca i wybieram to co mnie zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam hostele na booking.com i hostelbookers.com. Często też korzystam z AirBnb ale to opłacalne tylko jak się jedzie z grupą - na jedną, dwie osoby to się nie bardzo opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje trzy grosze.

Hostele:
hostelworld.com
hostelbookers.com

i potem warto zajrzeć bezpośrednio na stronęhostelu - bywa taniej niż w wyszukiwaniu!

Oferty hosteli znajdziemy także na stronach typu airbnb lub booking.

Wynajem prywatny oprócz airbnb.pl to np. 
wimdu.com - mniej popularna wersja airbnb 
homeaway.com
9flats.com
holidaylettings.co.uk

Poza tym polecam couchsurfing! Korzystacie z tej formy nocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jest couchsurfing - strona liczy kilka milionów użytkowników pochodzących z całego świata. Powstają też podobne serwisy, na przykład Bewelcome czy Hospitalityclub. Ja korzystam z couchsurfingu dość często i jeszcze nigdy nie miałam żadnej przykrej sytuacji a często podróżuję sama lub z koleżanką. Podoba mi się to, że ktoś, kto otrzymuje negatywne referencje, szybko wypada ze społeczności więc niefajni ludzie są z niej szybko usuwani. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często używam samej wyszukiwarki google, ale zdecydowanie wolę booking.com, jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Propozycje zawsze trafiają w mój gust w 100%

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, hotellook.ru - znam i korzystam i mogę polecić! Dorzucę jeszcze oferty na Grouponie - niby oczywiste, a tu nie padło! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to banalne, ale nie było: szukam też na Tripadvisorze - często są tam takie artykuły o najtańszych opcjach noeclegowych w lokalnych hotelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystam z couchsurfingu i nie płacę za noclegi - zawsze wiozę dobrą polską wódkę, ogórki, kiełbasę i ptasie mleczko i... już - oto tyle mnie kosztował nocleg 3 dni w Mediolanie, 4 dni w Paryżu, 5 dni w Moskwie i w Dehli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja jeszcze dodam może mniej popularną i modną formę poszukiwania noclegów w Polsce - to potężna baza noclegowa której nie znajdziecie na żadnej (lub prawie żadnej) wyszukiwarce. Są to różne ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, wczasowe, itp. przeróżnych instytucji i zakładów pracy sprzed lat. Najczęściej ośrodki takie nie posiadają przyzwoitej strony a ifromacje o cenach trzeba uzyskiwać telefonicznie, ale warto posprawdzać - trafiają się perełki jak na przykład nocleg nad polskim morzem 100 m od plaży za 50 zł/doba (true story z zeszłego roku!). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ohotele.pl - tu można przeszukać jednocześnie wszystkie największe strony z rezerwacjami

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwik

Szukam też na stronach sieci hotelowych i w newsletterach - wtedy mam wieści o promocjach z pierwszej ręki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z booking.com , dzięki temu z narzeczoną spędziliśmy wspaniały tydzień w jednym z sopockich apartamentów w korzystnej cenie. Polecam każdemu ! 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawdzimynocleg

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do oferty noclegu w Zakopanem i pobliżu skorzystajcie z usługi "sprawdzimynocleg". Wszelkich informacji udzielę pod adresem sprawdzimynocleg@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noclegi znajdziemy wszędzie tam gdzie tylko poszukujemy. Byle by trafić na odpowiedni. Wile stron i wyszukiwarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często korzystam z AirBnb - jak wyjeżdżamy większą paczką bardzo się to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach bardziej opłaca się wynająć mieszkanie, jeśli podróżujemy z kimś. Warto przeglądać także mniej popularne portale, które świadczą takie usługi. Ostatnio korzystaliśmy ze znajomymi ze strony http://penguinrooms.pl/apartamenty/krakow i wynajęliśmy w ten sposób apartamenty na Kazimierzu w Krakowie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam ze wspomnianego już Airbnb. Tym razem udało mi się zarezerwować apartament nad morzem w Hiszpanii za 500zł na tydzień :) Także ceny poza sezonem są tam naprawdę warte uwagi.

Na booking też często robię rezerwacje, ale tam trzeba mieć szczęście, żeby trafić na naprawdę fajną okazję.

Myślę, że opłaca się także rezerwować noclegi w hostelach. Tym bardziej, że coraz więcej hosteli ma naprawdę świetny standard. Na http://epolka.pl/hostele-w-katowicach-co-oferuja-jakie-udogodnienia/ jest na ten temat trochę info (na przykładzie Katowic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×