Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Nina Kowalska

Sardynia i jej uroki

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco mniej znana siostra Sycylii skrywa w sobie mnóstwo niesamowitych miejsc. Jeżeli jeszcze nie byliście - bardzo polecam wam przejść się jej ulicami i poleżeć na jednych z najpiękniejszych plaż w Europie :x Byliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam, widziałam, pokochałam. Główną atrakcją wyspy jest wybrzeże, w szczególności Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże) z pięknymi plażami i szmaragdową wodą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardynia ma niewiele wspólnego z resztą Włoch. Urokiem tej, drugiej co do wielkości wyspy Morza Śródziemnego, są bajeczne plaże i pofałdowany krajobraz. Znaczną część wybrzeża (ok. 1600 km) zajmują piaszczyste wydmy i romantyczne zatoczki. W głębi wyspy, gdzie żyje więcej owiec niż ludzi, krajobraz jest dziki i górzysty, porośnięty wonnymi krzewami makii. - tak ją opisują i właśnie tak zapamiętałem moją wycieczkę, było wspaniale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zależy kto co chce zwiedzić. Myślę, że dla kogoś kto lubi podziwiać krajobrazy Sardynia jest świetny kierunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My wypożyczyliśmy najtańszy i najmniejszy samochód (Toyota Aygo) i zjechaliśmy w tydzień Sardynię wzdłuż i wszerz. Piękne widoki, niezpomniane przeżycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj mi też się marzą Włochy. ale póki co trochę drogo jak dla nas jeszcze, więc odpuszczamy, może w następntm roku będzie to cel naszej podróży. ale Włochy od zawsze kojarzyły mi się z pięknem pod każdą niemal postacią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Włochy byłem w Rimini. Fajna imprezowa okolica, blisko do klubów, czyste plaże i trafiłem na super pogodę. Polecam to miejsce wszystkim młodym ( imprezowanie ) jak i starszym pod względem wypoczynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefek Ja też byłem w Rimini, również bardzo mi się podobało :) Z chęcią bym tam wrócił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22

Byłam na Sardynii w zeszłym roku, rzeczywiście ta wyspa różni się od Włoch niemal wszystkim i mogę śmiało powiedzieć że spędziłam tam jeden z najlepszych urlopów w życiu, jeśli chodzi o atrakcje czy wypożyczenie samochodu, pontonu itp warto korzystać z informacji na stronie wakacjenasardynii.pl , nam się bardzo przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2018 o 09:02, Zuzia napisał:

oj mi też się marzą Włochy. ale póki co trochę drogo jak dla nas jeszcze, więc odpuszczamy, może w następntm roku będzie to cel naszej podróży. ale Włochy od zawsze kojarzyły mi się z pięknem pod każdą niemal postacią.

 

W dniu 12.02.2018 o 09:02, Zuzia napisał:

oj mi też się marzą Włochy. ale póki co trochę drogo jak dla nas jeszcze, więc odpuszczamy, może w następntm roku będzie to cel naszej podróży. ale Włochy od zawsze kojarzyły mi się z pięknem pod każdą niemal postacią.We Wloszech trzeba wiedziec gdzie jechac i jak sie poruszac, bo za to samo mozna w jednym miejscu zaplacic az 4 razy wiecej. Po pierwsze Wlochy Poludniowe sa duzo drozsze od poludniowych. Drozsze jest tez jedzenie, np bylem wczoraj w Turynie z okazji obchodow swieta patrona miasta i znalazlem w centrum miejsce gdzie mozna zjesc pelny obiad za 10 euro, ale tylko w pon-piatek , jest to wyjatkowa okazja, bo z takimi cenami juz w Turynie sie ie spotykamy tym bardziej, ze w te cene jest wliczona butelka wody. Poza centrum tylko pierwsze danie w postaci ryzu z serem philadelfia i kabaczkiem kosztuje 9 euro. Natomiast na poludniu, gdzie czesto przebywam w przepieknym miescie Salerno ja place 8.50 za pelny obiad z dodatkiem albo wody, albo kielicha dobrego wina. Jesli chodzi o noclegi to we Wloszech Pòlnocnych tez sa duzo drozsze i w duzych miastach nalezy sie liczyc z wydatkiem okolo 50 euro na osobe i dzien, ja na poludniu place troche powyzej 20 i mam za to nie lozko w pokoju a cale mieszkanie. Poznani przypadkowo Polacy w tym roku poinformowali mnie, ze sa to ceny nawet nizsze od cen praktykowanych w Kolobrzegu. Niestety jest droga benzyna i parkowanie, ale miejscowi wiedza niekiedy jak przed nim sie uchronic i gdzie wynajac by bylo ono gratisowe. Czyli wszystko zalezy...ja za ciastko typowe dla naszej zony place 1.50, ale 5 km dalej w slynnym  Amalfi to samo ciastko kosztuje 6.50. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam wakacje na Sardynii.

Niby nieduża wyspa, ale liczba niezwykłych miejsc i atrakcji jest naprawdę imponująca.

Zapraszam na bloga: https://sardynia.pl gdzie można znaleźć dużo praktycznych informacji o zwiedzaniu, hotelach, restauracjach, cenach.

Edytowane przez blackgrzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Sardynia jest piękna, choć listopad to już trochę za późno na wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 048
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×