Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
biaiek

Uzbekistan

Rekomendowane odpowiedzi

Kraj mało popularny w kierunkach wycieczkowych. Ciekawe dlaczego? Historycznie to bardzo ciekawy temat. Jest sporo do zobaczenia i jeżeli chodzi o zabytki i jeżeli ktoś szuka widoków. Duże biura podróży raczej nie mają w swojej ofercie nic w tym kierunku. Samodzielnie też taka podróż nie należy do łatwych do zorganizowania. Wiecie może dlaczego tak jest?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość odprawieni.pl

Hej :) Masz racje, Uzbekistan jest niezwykle ciekawy, architektura jak z Baśni 1001 nocy, otwarci ludzie, stosunkowo niedużo turystów (choć to szybko się zmienia) i orientalny klimat. 

Biura niezbyt interesują się tym kierunkiem bo tez chętnych chyba niezbyt wielu. Ludzie wciąż boja się niezbyt popularnych kierunków wg mnie. Nie zgodzę się, ze podróż nie należy do łatwych do zorganizowania na własna rękę. Jak znajdzie sie korzystny cenowo lot (np. Belavią przez Białoruś), noclegi bez problemu można zarezerwować z pozycji Polski przez Booking.com, to pozostaje zrobić plan i lecieć :)Na miejscu bardzo wygodnie podróżuje się szybką koleją, jest bezpiecznie, ceny rozsądne.

Byliśmy dwukrotnie w Uzbekistanie, chętnie coś doradzę. Zapewne niebawem coraz więcej turystów zdecyduje się na podróż tam, głównie ze względu na zniesienie wiz :)Polecam! 

Moze się przyda troche informacji: http://odprawieni.pl/category/uzbekistan-2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka kiedyś próbowała zorganizowac ekipę znajomych  na wyjazd do Uzbekistanu.Niestety większość naszych przyjaciół nie była przekonana do takiego wyjazdu na własną rękę.Chyba trochę bali się tego kraju;) No i nie udało nam się wtedy wyjechać,ale ztego co się orientowałam to niektóre biura podróży mają w swojej ofercie wycieczki objazdowe po tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Uzbekistan marzył się od dłuższego czasu. W samotnym podróżowaniu jestem zbyt lękliwa i nie mam takiego komfortu zwiedzania i odpoczywania. Dlatego też długo szukałam wycieczki w to miejsce. W końcu znalazłam i już w kwietniu jadę zobaczyć ten cudny kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odprawieni jednak bezpieczniej się poczuję jadąc wraz z biurem. W każdym razie na początku.

W dniu 27.01.2019 o 16:14, Tonia napisał:

Mnie Uzbekistan marzył się od dłuższego czasu. W samotnym podróżowaniu jestem zbyt lękliwa i nie mam takiego komfortu zwiedzania i odpoczywania. Dlatego też długo szukałam wycieczki w to miejsce. W końcu znalazłam i już w kwietniu jadę zobaczyć ten cudny kraj.

Tonia a z kim jedziesz? Szukając biura, pytając się tych większych to każdy tylko kiwał głową. Pewnie faktycznie z powodu małego zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dużych biurach nie szukałam lecz tylko w tych mniejszych lokalnych. Propozycję wyjazdu do Uzbekistanu znalazłam w warszawskim biurze podróży Wytwórni Wypraw. Biuro to znane jest z ciekawej oferty innej niż tych dostępnych w sieciowych biurach. Ma też dobrą opinię znakomitego organizatora swoich wypraw.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2019 o 21:28, Tonia napisał:

Ja w dużych biurach nie szukałam lecz tylko w tych mniejszych lokalnych. Propozycję wyjazdu do Uzbekistanu znalazłam w warszawskim biurze podróży Wytwórni Wypraw. Biuro to znane jest z ciekawej oferty innej niż tych dostępnych w sieciowych biurach. Ma też dobrą opinię znakomitego organizatora swoich wypraw.

Dziękuję bardzo. Przyjrzałem się ich wycieczce i faktycznie jest interesująca. Jest sam Uzbekistan i wersja dłuższa: Uzbekistan/Kazachstan. Obie ciekawe. Nie wiem tylko czy 17 dni urlopu dostanę na tą dłuższą wersję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2019 o 21:30, biaiek napisał:

Dziękuję bardzo. Przyjrzałem się ich wycieczce i faktycznie jest interesująca. Jest sam Uzbekistan i wersja dłuższa: Uzbekistan/Kazachstan. Obie ciekawe. Nie wiem tylko czy 17 dni urlopu dostanę na tą dłuższą wersję ;)

No 17 dni urlopu to mało kto dostanie ;)

W dniu 31.01.2019 o 21:28, Tonia napisał:

Ja w dużych biurach nie szukałam lecz tylko w tych mniejszych lokalnych. Propozycję wyjazdu do Uzbekistanu znalazłam w warszawskim biurze podróży Wytwórni Wypraw. Biuro to znane jest z ciekawej oferty innej niż tych dostępnych w sieciowych biurach. Ma też dobrą opinię znakomitego organizatora swoich wypraw.

To jakieś chyba małe biuro podróży? Z jednej strony takie miewają większą elastyczność jeżeli chodzi o oferte i wybieranie kierunków mniej popularnych. Uzbekistan na pewno nie jest kierunkiem TOP10 :) chociaż może być przez to bardzo atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2019 o 19:19, jack napisał:

No 17 dni urlopu to mało kto dostanie ;)

To jakieś chyba małe biuro podróży? Z jednej strony takie miewają większą elastyczność jeżeli chodzi o oferte i wybieranie kierunków mniej popularnych. Uzbekistan na pewno nie jest kierunkiem TOP10 :) chociaż może być przez to bardzo atrakcyjny.

To się zgadza. 17 dni to problem w większości ;)

Uzbekistan nie jest popularnym kierunkiem, co mnie dziwi trochę. Jest bardzo ciekawą alternatywa dla podróżujących po Azji. Pewnie przez tą niepopularność duże biura nie bardzo są zainteresowane. I chyba lepiej korzystać z takich małych, jak wspomniana tu Wytwórnia Wypraw. Mały jest bardziej elastyczny i może mieć w ofercie ciekawsze kierunki, jak w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×