Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Antonek.W

Atrakcje turystyczne Kujaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nigdy nie byłem, ale to chyba będzie mój kolejny cel! Co polecacie zwiedzić, gdzie pojechać, jakie miasto jest piękne o każdej porze roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Bydgoszcz :x moja siostra tam studiowała więc swego czasu często tam przesiadywałam i teraz obie tam od czasu do czasu wracamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Kujawy super miejsce. Bardzo malownicze. Polecam Jezioro Gopło rozciągające się wśród malowniczych krajobrazów. Byłam i na pewno tam wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Kujaw pochodzę i bardzo lubię tam wracać. Gopło to było nasze miejsce spotkań odkąd pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłam. Moi znajomi sobie chwalą. Wile razy wyjeżdżają. Zwiedzają okoliczne miejsca. Korzystają z żeglugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się też bydgoszcz podoba bardzo. jak jeżdzę do znajomych, to wszystko tam mega. uważam, ze dużo ładniejszy rynek stare miasto niż u nas w Poznnaiu. ta rzeka przepływająca przez środek, te mostki, mosteczki, taki klimat tam jest fajny. Obok zaraz Torun, kolejne mega miejsce, które za dzieciaka mega uwielbiłem, chyba przez te popularne pierniki heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toruń i toruńskie pierniczki rewelacja:)Magiczne miejsce z piękną historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Toruń jest magiczny. Całe to miasto ma jakiś swój urok, któremu nie można się oprzeć. Spacerowanie tymi uliczkami to coś niezwyklego, Mam 3 latkę w domu i chciałabym ją niedługo zabrać do tego niezwyklego miasta. Niech tylko się zrobi ciepje, zeby można bylo się ruszyć i z przyjemnością spędzać czas na świeżym powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek

 A toruńskie pierniczki. Pycha. Przyjemne miasto do wycieczek i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super miejsca do zwiedzanie. Generalnie wszystko na najlepszym poziomie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym trafić do Poznania. Byłem tam tylko kilka razy, ale przejazdem. Ponoć stary rynek i słynne poznańskie koziołki robią wrażenie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toruń to moje miasto rodzinne :) Zdecydowanie ma swój niepowtarzalny klimat, wąskie uliczki,  ruiny zamku, planetarium, muzeum piernika, Bydgoszcz ze swoim ryznkiem również jest warta odwiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toruń i Bydgoszcz są magiczne, to prawda. Jakieś dla mnie takie przytulne te miasta. a gościu wyżej Poznań to może ze moje rodzinne tereny, jakoś nie robi na mnie wrażenia. Stary rynek stale pełen ludzi, nigdzie się nie idzie dopchać, jakoś nie powala mnie na kolana, ale to tylko moze takie moje odczucia. ale to, co na Starym rynku mogę polecić to na pewno restauracja The Mexican. Jedzenie i klimat dosłownie rewelacja. Jeśli ktoś lubi takie jedzenie, tam na pewno bardzo dobrze się naje. Zoro, kapelusze, tequila, desperados. Tam jest wszystkooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Toruń - za każdym razem gdy jeździmy nad nasze Polskie morze zatrzymujemy się najpierw tam na kilka dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały krajobraz i folklor Kujaw jest niesamowity. To co trzeba zobaczyć i gdzie pojechać to zdecydowanie Toruń, Jezioro Gopło, Kruszwica oraz Bydgoszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaz
W dniu 19.02.2018 o 12:10, Franek napisał:

Bardzo chciałbym trafić do Poznania. Byłem tam tylko kilka razy, ale przejazdem. Ponoć stary rynek i słynne poznańskie koziołki robią wrażenie :)

Muszę przyznać, że na mnie Stary Rynek zrobił duże wrażenie, bardzo atrakcyjnie prezentuje się wieczorem, choć też byliśmy przejazdem postanowiliśmy zostać na następny dzień, żeby zobaczyć  o 12 trykające się koziołki :D Szybko znaleźliśmy nocleg tutaj za wynajem całego mieszkania zapłaciliśmy 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznań też mi się podoba, ale to przecież Wielkopolska, nie Kujawy. Jeśli ktoś ma ochotę odpocząć na łonie natury, to polecam urocze miasteczko Żnin, znajduje się w nim jezioro, nad którym jest ośrodek z domkami na wynajem lub pole namiotowe. Można wypożyczyć kajaki, generalnie są to bardzo urokliwe tereny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na pewno nie możesz przegapić malowniczych miast takich jak Toruń z piękną starówką czy Bydgoszcz z urokliwymi kanałami. Polecam także odwiedzić Włocławek z katedrą oraz zamek w Kruszwicy nad Jeziorem Gopło. Kujawy są piękne o każdej porze roku, ale zwłaszcza wiosną i latem możesz cieszyć się urokami przyrody, parków i jezior. To idealne miejsce na relaks i odkrywanie nowych miejsc. Życzę udanej podróży! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem nigdy na takiej wycieczce chociaż słyszałem wiele o tych okolicach, o zamku w Gniewie, Golubiu-Dobrzyniu czy Toruniu. Bydgoszcz też podobno jest cudnym miastem. Muszę wynająć auto w wypożyczalni comfortcar i koniecznie objechać te wszystkie miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 501
    Tematów
    5 142
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 086
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Grand Horizon
    Najnowszy użytkownik
    Grand Horizon
    Rejestracja
×