Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
mary_lee

do Egiptu z bobasem

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa waszych opinii: chcemy jechac do Egiptu z bobasem (1 rok i 3 miesiące). Jechalibyście czy nie? Co byście zabrali? Czego się wystrzegać? A może wogóle nie jechać? Mamy? Tatusiowie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na Egipt w ogóle są miesiące: od końca marca oraz cały kwiecień - (maj, czerwiec, lipiec, sierpień - są za ciepłe nawet dla dorosłych a co dopiero dla dzieci!), dalej od końca września, cały październik i początek listopada - (później jest już za zimno). Jesli więc wrzesień, celujcie raczej pod koniec ze względu na upały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 1 rok i 3 miesiące to już nie taki bobas! My z córcią podróżowaliśmy od pierwszych tygodni życia. Jak miała rok pojechaliśmy właśnie do Egiptu (grudzień) i nic złego się nie działo. Oczywiście trzeba się przygotować: żadnej wody z kranu, lodu, owoców, warzyw mytych w hotelu itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma, która uwielbia podróże zabrała 6-miesieczne dziecko, w październiku. Stwierdziła, ze dopóki jest takie maleńkie to idealny moment bo jest tylko na piersi. I rzeczywiście ja też bym się skłaniała do tego, że najbardziej niebezpieczna jest woda i np owoce myte wodą. Ta koleżanka znosi klimat i florę bakteryjną swietnie, z dzieckiem też było ok. Ale to zapalona podróżniczka, matka 3 dzieci ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego, co warto zabrać: jeśli dziecko dopiero zaczyna jeść dorosłe posiłki niezbędne jest gotowe jedzenie (tylko do podgrzania). Co prawda słoiczki itp. sporo ważą, ale warto je spakować - dzięki temu wiesz, że twój maluch nie ma styczności z żadnymi bakteriami z jedzenia czy wody. My tak właśnie zrobiliśmy :) I należy uważać na picie wody - kupujcie maluchom butelkowaną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio z małymi dziećmi do Egiptu? Ja wiem, że można się zabezpieczać na wiele sposobów, wozić swoje jedzenie, wodę itd. tylko po co - jeśli się pochorują będzie płącz i zgrzytanie zębami. Odradzam jako ojciec trójki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę zabierania malucha na wycieczki fakultatywne. Nie ma sensu męczyć dziecka siedzeniem kilka godzin w autobusie i narażać na upał, a za chwilę na działanie klimatyzacji.To że, na plaży przy hotelu gdzie się znajdujecie jest 30 stopni nie oznacza, że w innym miejscu warunki są podobne. Dla przykładu w Dolinie Królów jest z reguły o 10 stopni więcej niż w Hurgadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle podziwiam odwagę, sama nie zdecydowałabym się na taką podróż z małym dzieckiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie - https://www.travelin.pl/panstwo/egipt

Warto. Egipt to jednak w dalszym ciągu kierunek bardzo atrakcyjny w stosunku do tego, jakie warunki otrzymujecie na miejscu. A uzyskujecie tam naprawdę mega fajny, przyjemny klimat i mnóstwo atrakcji. Jak to widzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×