Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
adik_lewik

woda w Egipcie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uważacie, że w Egipcie można pić wodę z kranu? Kupujecie i pijecie tylko butelkowaną? Co z kąpielą, myciem zębów itd.?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie - zdania są podzielone. Dla tuystów nebezpieczeństwem z pewnością jest picie wody z kranu, które grozi tzw. zemstą faraona, czyli biegunką, wymiotami a za tym odwodnieniem i z pewnością zmarnowanym urlopem. Ja nie piłem i odradzam picie wody z kranu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja piłem tylko butelkowaną, zęby myłem butelkowaną, z kąpielą nie dało się inaczej niż prysznic hotelowy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co taka brudna tam jest woda, czy o co chodzi? ze nawet zęby płuczecie butelkową?>> hmmm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@natalia, nie słyszałaś o zemście faraona?! A serio - woda w Egipcie pochodząca z miejskich wodociągów nie nadaje się do picia. Jest to odsalana woda morska, dlatego pić należy mineralną wodę butelkowaną, uważać na owoce (myte wodą) i stsować się do podwyższonych standardów dbania o to. No chyba, że ktoś woli przeleżeć wyjazd w łóżku albo zawisnąć w toalecie nad kibelkiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podsumowując: nie pić wody z kranu, dokładnie myć warzywa i owoce, a najlepiej jeść tylko te, które dają się obierać ze skórki (np. banany, melony, mango, itd.), nie pić nic poza hotelem, myć zęby wodą z butelki - to nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem jakie czasami rewolucje jelitowe przezywam na wakacjach, bo woda inna, bakterie inne w nowym miejscu,w iec zawsze na wakacje zabieram ze soba preparat intesta z maslanem sodu :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Zaloguj się, aby dodać temat  

• Statystyki forum

292
    Tematów
    2 389
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

215
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Kania17