Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
adik_lewik

woda w Egipcie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uważacie, że w Egipcie można pić wodę z kranu? Kupujecie i pijecie tylko butelkowaną? Co z kąpielą, myciem zębów itd.?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zdania są podzielone. Dla tuystów nebezpieczeństwem z pewnością jest picie wody z kranu, które grozi tzw. zemstą faraona, czyli biegunką, wymiotami a za tym odwodnieniem i z pewnością zmarnowanym urlopem. Ja nie piłem i odradzam picie wody z kranu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem tylko butelkowaną, zęby myłem butelkowaną, z kąpielą nie dało się inaczej niż prysznic hotelowy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co taka brudna tam jest woda, czy o co chodzi? ze nawet zęby płuczecie butelkową?>> hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natalia, nie słyszałaś o zemście faraona?! A serio - woda w Egipcie pochodząca z miejskich wodociągów nie nadaje się do picia. Jest to odsalana woda morska, dlatego pić należy mineralną wodę butelkowaną, uważać na owoce (myte wodą) i stsować się do podwyższonych standardów dbania o to. No chyba, że ktoś woli przeleżeć wyjazd w łóżku albo zawisnąć w toalecie nad kibelkiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: nie pić wody z kranu, dokładnie myć warzywa i owoce, a najlepiej jeść tylko te, które dają się obierać ze skórki (np. banany, melony, mango, itd.), nie pić nic poza hotelem, myć zęby wodą z butelki - to nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie czasami rewolucje jelitowe przezywam na wakacjach, bo woda inna, bakterie inne w nowym miejscu,w iec zawsze na wakacje zabieram ze soba preparat intesta z maslanem sodu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×