Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
sandra

Blablacar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was podróżował już Blablacarem? Nie wiem jak to działa i czy faktycznie można zaufać. Kwestia losu czy faktycznie znajdziemy tam samych zaufanych ludzi?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... trudno powiedzuieć, czy osoby zaufane to właściwe określenie ;) Zasada korzystania z blablacara jest taka, że osoba zainteresowana wspólnymi przejazdami (zarówno kierowca jak pasażer) musi stworzyć swój własny profil on-line, w którym zawarte są oceny i komentarze od innych użytkowników, jak również informację o połączeniu z innymi profilami w mediach społecznościowych - to daje swego rodzaju "pewność" co do tożsamości osoby (choć można przecież założyć fałszywe konto na fb) a na pewno co do tego kto z kim jedzie. Ja nie korzystam jako pasażer, czasem biorę pasażerów jeżdżąc do pracy do innych miast, nigdy ie zdarzyło się nic niefajnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blablacarem jeżdżę zawsze do Danii bo mieszkają tam moi dobrzy znajomi i sami polecili mi taką formę podróży (z biletami do nich ciężko jest trafić). Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się jakaś historia, którą mogłabym Cię wystraszyć. Zawsze trafiam na normalnych ludzi - wiadomo jedni są bardziej, inni mniej rozmowni, ale to nie o to w tym chodzi. Zdecydowanie mogę polecić ze strony pasażera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałam tylko raz bo kompletnie nie miałam jak z przyjaciółką wrócić z Ustki do Warszawy - pociągiem za długo i z przesiadkami, busem to samo a na dodatek w niewygodach. Moja opinia o bla bla carze jest więc poparta jedną tylko podróżą, za to udaną więc chętnie jeszcze skorzystam. Jechałam jako pasażerka. Kierowca był na miejscu przed umówionym czasem, zaoferował przejazd dla dwóch osób, trzecie miejsce zachowując puste, dzięki czemu bez dodatkowej osoby z tyłu mogliśmy jechać wygodnie. Bez przesiadek, oczekiwania czy innych problemów dostaliśmy się do Warszawy. Przez całą drogę obyło się bez jakichś sztucznych czy wymuszonych rozmów (kierowca jechał z żoną), co jakiś czas wymienialiśmy się tylko drobnymi uwagami i zwykłymi spostrzeżeniami. Dla mnie suuuper opcja! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile po Polsce łatwo znaleźć sobie transport w ten sposób tak z tą jazdą po Europie to już mam wątpliwości. Dwa razy chciałam znaleźć transport do Niemiec i jakoś się to nie udało, choć to nie wina aplikacji - wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja córka podrózuje blablacarem i nie zdarzyło się jej żadne nieprzyjemne zdarzenie. Wszystko odbywa się sprawnie, kierowcy są różni tak jak różni są ludzie wogóle ale o żadnych niebezpiecznych albo nieprzyjemnych sytuacjach nie było mowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę i jako kierowca i jako pasażer od trzech lat. Głownie na trasie Łódź-Warszawa. Jest dużo taniej niż pociągiem a czasem nawet i taniej niż POlskim Busem. POza tym można poznać fajnych ludzi i podróż szybciutko leci. Chwalę sobie, jestem zadowolona - polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na pewno jest taniej niż w przypadku samodzielnej podróży czy w przypadku pociągu. Osobiście nie korzystałem, ale mam znajomych którzy bardzo sobie chwalą, bez problemu można dostać się wszędzie tam gdzie chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 465
    Tematów
    5 051
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×