Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Olka

Książki podróżnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Czytacie, lubicie książki podróżnicze?

Macie swoich ulubionych autorów-podróżników?

Chętnie sięgnę po nową lekturę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi Wojciecha Cejrowskiego to polecam jego książkę "Gringo wśród dzikich plemion"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na książki mam mało czasu ostatnio nad czym bardzo ubolewam, ale podepnę się pod temat i może macie jakieś filmy o takiej tematyce które trzeba obejrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię poczytać Cejrowskiego, choć oglądanie wywiadów z nim dotyczących poglądów a nie podróży jest dla mnie nie do przejścia. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim indywidualnym rankingu książek podróżniczych godnych uwagi, na pierwszym miejscu od kilku lat jest  powieść Krzysztofa Samborskiego „Zjadłem Marco Polo”. Autor zabiera Czytelnika w podróż do Azji – Kirgistanu, Tadżykistanu, Afganistanu oraz Chin a pisze tak wspaniale, że dech zapiera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie top 3 to:

"Przesunąć horyzont Martyny Wojciechowkiej - Wojciechowska jest prawdziwą pasjonatką, w tej książce opisuje podróż ale i własną przemianę wewnętrzną. Wspaniała książka, wspaniała kobieta!

"Poza utartym szlakiem” - 17 reportaży, opisów i relacji z podróży w różne rejony świata. Książka udowadnia, że prawdziwe podróżowanie rodzące się z pasji nie potrzebuje pełnego portfela i trzygwiazdkowych hoteli. 

@Czapa już wspomniał trzecią pozycję - "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego to hit,  książka pełna humoru, rozśmieszy nawet największego ponuraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona podróżnicza książka to "Autostopem przez życie". Przemek Skokowski, autor książki, pokonuje trasę z Gdańska do Birmy autostopem. Łącznie 26 tysięcy kilometrów. Świetna książka, świetna przygoda.

Poza tym popieram @Czapa i @mariaawaria.1986 - "Gringo..." jest suuuper. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Was (haha) czytam właśnie "Gringo..." - jak nie lubię Cejrowskiego z racji poglądów, tak książka jest świetna. Na prawdę wciąga a na dodatek jest bardzo zabawna, lekka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki podróżnicze są świetne. Poszerzają horyzonty i pozwalają odkryć nowe, ciekawe i mało znane rzeczy o poszczególnych miejscach itp. To bardzo dobry rodzaj literatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. A macie od polecenia książki z innego zakresu? Zastanawiam się nad tym co mogę poczytać w wakacje. Chcę się nie tylko zrelaksować, ale również nauczyć czegoś nowego. Czy uważacie, że ebooki są wygodną formą ? Ja tak, dlatego myślę o przeczytaniu ebook forex. Macie opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory wybór takich pozycji znajdziecie w antykwariacie https://blackbooks.pl/ . Na wirtualnych półkach znajdziesz najciekawsze pozycje z kanonu literatury pięknej polskiej i światowej, wciągające kryminały, emocjonujące reportaże i fascynujące biografie. W ofercie nie brakuje także poradników, książek popularnonaukowych, podręczników akademickich i przewodników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×