Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Nina Kowalska

Na narty w Polskie góry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Zbliżają się ferie i chcę zaplanować jakiś fajny wyjazd na narty dla całej rodziny (ja, mąż i dwójka dzieci). Polecacie jakieś sprawdzone miejsca? Zależy mi żeby były szkółki, stoki nie były strome i żeby też nie było tłumów podczas jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Bieszczady i wyciąg narciarki Ustrzyki Dolne! Świetne, oświetlone stoki, dużo miejsca no i miejsce przyjazne dzieciom. Ja tam jeżdżę co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Polskie góry to może Karpacz, Zieleniec. Faktem jest że stoki sa naśnieżane bo chwilowo śniegu brak ale naprawdę fajne miejsca i ciekawe krajobrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w Karpaczu na wyciągu Winterpol Karpacz Biały Jar i było świetnie! Wszystkim polecam! Nie trzeba obawiać się długiego czekania w kolejkach bo to duży stok, mają 6-osobowe podgrzewane kanapy, a do wyboru masz 3 różne, oświetlane trasy. W tym roku też się wybieram na pewno!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Antonek.W napisał:

W zeszłym roku byłem w Karpaczu na wyciągu Winterpol Karpacz Biały Jar i było świetnie! Wszystkim polecam! Nie trzeba obawiać się długiego czekania w kolejkach bo to duży stok, mają 6-osobowe podgrzewane kanapy, a do wyboru masz 3 różne, oświetlane trasy. W tym roku też się wybieram na pewno!

Byłem, jeździłem i polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś sprawdzone miejsca dla początkujących? W tym roku jestem zmuszona pojechać z chłopakiem na narty, a jeszcze nigdy nie jeździłam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec Ski Arena trasy dla początkujących. Szybko załapiesz. Trasy łatwe. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bolo4 napisał:

Zieleniec Ski Arena trasy dla początkujących. Szybko załapiesz. Trasy łatwe. Powodzenia :)

Stawiałam tu swoje pierwsze "kroki" na nartach :P Jak dla mnie super miejsce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Zakopane. Świetne miejsce, dużo tras narciarskich. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem osobą, która nigdy nie jeździła i chciałaby się w końcu nauczyć. czyli jaki kierunek byście polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koletta

Tylko Karpacz - świetne szkółki dla początkujących a i wyrafinowani narciarze mają gdzie pojeździć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My myliśmy w Zieleńcu rok temu. Bardzo zadowoleni. Może warto się wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi, jakie są orientacyjnie koszty? tzn jeśli chcialabym właśnie taką szkołkę? ile muszę liczyć? to wtedy zapisujesz się na kilka dni, czy codziennie? Mam plan, ale zerowa wiedza, bo nigdy z tego nie korzystałam, więc każde sugestie i dobre rady mile widziane,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się uczyłam to płaciłam od godziny, z tego co pamiętam to był koszt około 70 zł jak byłam sama, im większa grupa tym koszty malały. Miałam jeszcze zniżki, jeżeli jeździłam 3 dni pod rząd, chyba 10% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taniej wychodzą zorganizowane obozy i szkółki narciarskie. Jak ktoś ma dwójkę dzieci i instruktor skroi go na 70-80 zł x 2 za godzinę to po tygodniu leżysz i kwiczysz a na stołówce chleb ze smalcem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wklepać w google szkółki narciarskie i każdy znajdzie cos dla siebie. Wiadomo jak wszędzie, że grupy zorganizowane zawsze wychodzą taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo, że wychodzą taniej, tylko skąd wziąć grupę zorganizowaną jadąc z facetem i trzylatką hahah;)))) ogólnie jazda na nartach to drogi sport i trzeba się liczyć z pokaźną sumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja a wyjazd na narty z dzieckiem polecam zawsze Ryterski Raj - stosunkowo łagodne zbocza Jastrzębskiej Góry, 3 łatwe trasy niebieskie, w tym dwie z wyciągiem orczykowym i jedna długa z wyciągiem krzesełkowym. Jest też bardzo łatwa, treningowa trasa zielona, zwana „Rogasiową Łączką”. Moje dzieciaki tam złapały bakcyla jazdy na nartach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryterski Raj to dobra propozycja. Dorzuciłbym jeszcze Kompleks Zagroń Istebna, Rodzinna Stacja Narciarska Rusiń-Ski Bukowina Tatrzańska i Stacja Narciarska Jurgów-Ski Jurgów. Wszystkie te miejsca są świetnie przygotowane dla najmłodszych narciarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo znów sezon. Także warto już teraz popatrzeć co oferują poszczególne miejsca. Ja do listy tych polecanych powyżej mogę dorzucić Szwajcarię Bałtowską. W mojej ocenie - idealna stacja narciarska dla całych rodzin. Świetnie zorganizowana (wyciągi, szkółka, wypożyczalnia sprzętu, różne trasy). Na miejscu dodatkowe atrakcje np. kuligi, wioska św. Mikołaja, Jurapark. Dobry dojazd w Warszawy i nie tylko. Warto rzucić okiem.

Edytowane przez ina83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białka lub Bukowina Tatrzańska- moim zdaniem dwa chyba najlepsze miejsca na zjazdy narciarskie w Polsce. Oczywiście dużym minusem są tłumy narciarzy, ale w okresie pełni sezonu to przecież nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie dla osoby początkującej? Chciałabym spróbować swoich sił, ale jestem zupełnie zielona, jeśli chodzi o narciarstwo, więc przyjmę wszelkie rady, mogą być też artykuły podobne do tego http://mediatown.pl/ile-trwa-nauka-jazdy-na-nartach-ile-godzin-z-instruktorem-narciarstwa-warto-wykupic/ . Czy znacie jakieś szkółki godne polecenia dla początkującej osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że został tu ten temat poruszony. Ja chciałem tutaj zostawić polecenie dotyczące wypożyczenia samochodu. Ja skorzystałem z wypożyczalnia samochodów Wrocław . Nie mam swojego auta, a właśnie na takie wypady korzystam z ich oferty. Fajna sprawa jakby ktoś się zastanawiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 462
    Tematów
    5 045
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×