Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
polinka

Ulubione szlaki żeglowne

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku na przełomie wiosny i lata wybieramy się z rodzina na żagle na Mazury. Muszę przyznać, że moim ukochanym od lat szlakiem jest trasa Giżycko-Mikołajki, najdłuższa i chyba najpiękniejsza trasa widokowa. Czy ktoś jeszcze jest tutaj zapalonym żeglarzem jak ja?^_^

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak! Również uwielbiam mazury :x moim ulubionym, przyjemnym i niesamowicie malowniczym szlakiem jest MIKOŁAJKI - RUCIANE-NIDA, może nie należy do trudnych ale widoki wynagradzają wszystko, można się na prawdę świetnie zrelaksować.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jestem zwolennikiem Giżycko-Mikołajki:) Wile ciekawych ciągnących się po jeziorach kanałów i krajobraz zachwyca. Powietrze jest czyste i wszystko w koło piękne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam przyjemność płynąć i jednym i drugim szlakiem o którym pisaliście i szczerze nie umiem wybrać :) oba mają swój niesamowity urok!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Giżycko-Mikołajki - uwielbiam! Już nawet nie zliczę ile razy pokonywałem tą trasę, zawsze z taką samą przyjemnością.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do zwolenników szlaku Giżycko-Mikołajki :x wracam tam co roku, coś jednak ciągnie na te żagle, że nie mogę sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mój ulubiony to te ok. 20 km szlaku Mikołajki – Ryn. Płynie się przez kilka jezior m.in. jezioro Mikołajskie, Tałty i Ryńskie, ale można odnieść wrażenie, iż płynie się jednym dłuuugim jeziorem. Raz w roku muszę zaliczyć te trasę choćby nie wiem co. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Start: Giżycko 
1. -> Dobskie, Zatoka Rajcocha lub Dziewiszewski Róg, 
2. -> Mamry, Trygort, 
3. ->    Święcajty, Ogonki, 
4. -> Mamry, Kietlice, 
5. -> Kisajno, Zimny Kąt, 
6. -> Wojnowo, Kleszczewo, 
7. -> Giżycko.

To mój ulubiony typ choć Mikołajki-Ryn też świetne! Baza w Rynie jest bardzo fajnie zorganizowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ziemianka

Mikołajki - Ruciane Nida to mój pierwszy szlak pokonany po zrobieniu patentu i zawsze wracam dl niego z wielką prxyjemnoscuą ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Startując z Giżycka na północ, warto skierować się na Łabędzi Szlak i stąd rozpocząć poznawanie kompleksu jeziora Mamry. Koniecznie trzeba odwiedzić legendarny port w Sztynorcie, dalej do Węgorzewa i zobaczyć śluzy Kanału Mazurskiego.
 A wspominane to Mikołajki ze znaną Wioską Żeglarską to punkt obowiązku co roku latem :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z mężem wolimy małe jachciki, ponieważ mąż posiada patent sternika motorowodnego, czy na tych trasach które wymieniliście można poruszać się łódką na silniku ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trasę Giżycko-Mikołajki znam już na pamięć, a mimo to za każdym razem mnie zachwyca. Lubię takie aktywne spędzanie czasu!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Zaloguj się, aby dodać temat  

• Statystyki forum

310
    Tematów
    2 035
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

265
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Kapoor