Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
polinka

Ulubione szlaki żeglowne

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku na przełomie wiosny i lata wybieramy się z rodzina na żagle na Mazury. Muszę przyznać, że moim ukochanym od lat szlakiem jest trasa Giżycko-Mikołajki, najdłuższa i chyba najpiękniejsza trasa widokowa. Czy ktoś jeszcze jest tutaj zapalonym żeglarzem jak ja?^_^

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak! Również uwielbiam mazury :x moim ulubionym, przyjemnym i niesamowicie malowniczym szlakiem jest MIKOŁAJKI - RUCIANE-NIDA, może nie należy do trudnych ale widoki wynagradzają wszystko, można się na prawdę świetnie zrelaksować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zwolennikiem Giżycko-Mikołajki:) Wile ciekawych ciągnących się po jeziorach kanałów i krajobraz zachwyca. Powietrze jest czyste i wszystko w koło piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność płynąć i jednym i drugim szlakiem o którym pisaliście i szczerze nie umiem wybrać :) oba mają swój niesamowity urok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giżycko-Mikołajki - uwielbiam! Już nawet nie zliczę ile razy pokonywałem tą trasę, zawsze z taką samą przyjemnością.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zwolenników szlaku Giżycko-Mikołajki :x wracam tam co roku, coś jednak ciągnie na te żagle, że nie mogę sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój ulubiony to te ok. 20 km szlaku Mikołajki – Ryn. Płynie się przez kilka jezior m.in. jezioro Mikołajskie, Tałty i Ryńskie, ale można odnieść wrażenie, iż płynie się jednym dłuuugim jeziorem. Raz w roku muszę zaliczyć te trasę choćby nie wiem co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start: Giżycko 
1. -> Dobskie, Zatoka Rajcocha lub Dziewiszewski Róg, 
2. -> Mamry, Trygort, 
3. ->    Święcajty, Ogonki, 
4. -> Mamry, Kietlice, 
5. -> Kisajno, Zimny Kąt, 
6. -> Wojnowo, Kleszczewo, 
7. -> Giżycko.

To mój ulubiony typ choć Mikołajki-Ryn też świetne! Baza w Rynie jest bardzo fajnie zorganizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemianka

Mikołajki - Ruciane Nida to mój pierwszy szlak pokonany po zrobieniu patentu i zawsze wracam dl niego z wielką prxyjemnoscuą ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Startując z Giżycka na północ, warto skierować się na Łabędzi Szlak i stąd rozpocząć poznawanie kompleksu jeziora Mamry. Koniecznie trzeba odwiedzić legendarny port w Sztynorcie, dalej do Węgorzewa i zobaczyć śluzy Kanału Mazurskiego.
 A wspominane to Mikołajki ze znaną Wioską Żeglarską to punkt obowiązku co roku latem :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mężem wolimy małe jachciki, ponieważ mąż posiada patent sternika motorowodnego, czy na tych trasach które wymieniliście można poruszać się łódką na silniku ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasę Giżycko-Mikołajki znam już na pamięć, a mimo to za każdym razem mnie zachwyca. Lubię takie aktywne spędzanie czasu!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku pierwszy raz wybieramy się na żagle ze znajomymi. oni mają większe doświadczenie, my żadne więc na samą myśl ekscytujemy sie na ten wypad 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Chciałam z Wami podzielić się ogromną radością i ekscytacją, która mnie ostatnio ogarnęła. Po wielu latach marzeń i odkładania na później, wreszcie nadszedł ten moment, kiedy mogę zrealizować swoje największe żeglarskie marzenie - pojechać na obóz żeglarski na Mazury. To dla mnie nie tylko podróż, ale prawdziwe spełnienie i szansa na odkrywanie nowych horyzontów. Od najmłodszych lat fascynowało mnie żeglowanie. Widziałam się na pokładzie żaglowca, czując wiatr we włosach i słuchając szumu fal. Jednak różne okoliczności i obowiązki życiowe zawsze stawiały przeszkody na mojej drodze do realizacji tego marzenia. Teraz, wreszcie mam czas i stabilność finansową, aby spełnić to, co od dawna tkwi w moim sercu. Teraz czas na wybór firmy, co myślicie o https://www.blekitnypiotrus.pl/oferta/index,1,1,,rejsy-i-obozy-zeglarskie-dla-doroslych.html Będę wdzięczna za Wasze opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×