Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
mareknaka

nachalność w Egipcie

Rekomendowane odpowiedzi

Trudny temat - nachalność w Egipcie. Miejscowi pracujący w kurortach wykorzystują fakt, że przewija się tu masa turystów. Nie jest im wstyd prosić o "one dollar", bo i tak nikogo to nie dziwi i nie jest traktowane jako forma żebractwa, a zwyczaj tutejszych ludzi. Ci natomiast zbierając tak po jednym dolarze mogą uzbierać bardzo duże sumy... Takie zbieranie pieniędzy bywa bardzo nachalne. Co Wy na to? Jak radzicie sobie z takim nagabywaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego właśnie Egipt na przykłąd nie jest dla mnie. Byłem raz i o raz za dużo. Przychodzimy na plażę, a tam jakiś gościu woła, że zajął nam leżaki, rozłoży za nas ręcznik itd. Jak wtedy czuje się turysta z Europy? Zobowiązany by dać dolara, choć nie chce, nie chciał tej pomocy, "usługi".Takich przypadków wprawiania turystów w zakłopotanie można wyliczać setki dosłownie. Na każdym kroku żebranina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przez takie sytuacje zupełnie zrezygnowałam z wyjazdów do Egiptu mimo, że zawsze tam wspaniale wypoczywałam to ta nachalność potrafiła psuć każdy wyjazd. Za pierwszym wyjazdem myślałam, że to jednorazowy przypadek, ale drugi wyjazd wyglądał zupełnie tak samo przez co omijam Egipt szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Statystyki forum

156
    Tematów
    1 175
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

134
    Użytkowników
    5
    Najwięcej online
    Gajdab
    Najnowszy użytkownik