Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Daria Nowicka

allinclusive plusy i minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacje typu all inclusive stają się coraz bardziej popularne wśród turystów, dla niektórych to must have, dla innych okropieństwo. Różne opinie przeplatają się na tym forum. Jak wszystko taka forma wakacji oprócz wielu zalet, posiada również pewne wady. Jakie zalety? Jakie wady> Kto kocha? Kto nienawidzi? Nie walczymy na argumenty - wypisujemy punkty i opinie. Otwieram temat B|

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat! Żeby tylko nie przerodził się w kłótnię! Dodam swoją listę:

plusy: 

łatwy dostęp do jedzenia i picia,

nielimitowane ilości,

brak dodatkowych kosztów.

minusy:

kiepska kawa,

brak lokalnej kuchni,

zwykle all inclusive powstaje z myślą o Brytyjczykach, a jak oni jedzą, wszyscy wiemy ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie all inclusive to same plusy: po całym roku ciężkiej pracy lubię mieć posiłki dostępne pod samym nosem, drinki, bary, nielimitowany dostęp do deserów i inne luksusy, które dla jednych są zbytkiem, a dla mnie synonimem odpoczynku. Nic nie muszę, wszystko podane, gotowe, załatwione za mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja formułę all inclusive polecam tym osobom, które z uwagi na destynację nie mają większego wyboru.Będąc większość czasu na hotelu jesteśmy skazani na all inclusive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadą do Europy, gdzie woda jest zdatna do picia, warunki sanitarne ok i nie spędzamy całego dnia w hotelu polecam nie wybierać formuły all inclusive. Jadąc zagranicę warto skosztować popisowych dań miejscowych restauracji, lokalnych dań i zawsze jeść to na co mamy ochotę, tam gdzie nam się podoba. Owszem, może okazać się, że koszty będą większe niż na all inclusive, ale na pewno tego nie pożałujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dorzucę swoje trzy grosze. W różnych hotelach są różne standardy a i ocena opcji all inclusive zależy od wybranego hotelu - oferty na pewno różnią się nie tylko godzinami obowiązywania, szerokością wyboru dań i napojów ale wreszcie jakością serwowanych potraw i trunków. Nie zawsze cena hotelu all inclusive jest odzwierciedleniem jakości i szerokości oferty - warto pytać, sprawdzać, szczególnie polecam opinie z TripAdvisora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All inclusive to dobra forma wypoczynku dla tych, którzy cały rok nie mają nawet chwili dla siebie i ja do takich osób należę. Bardzo odpowiada mi to, że wszystko mam podstawiane pod nos, mówiąc dosłownie. Wreszcie można zapomnieć o całym świecie i wypoczywać nad ogromnym basenem, popijając darmowego drinka i czekać na pyszne, gotowe jedzenie. Wiadomo, że co hotel to inne standardy - na szczęście ja zawsze dobrze trafiam (oby nie zapeszyć ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat się rozwija! Założyłam go więc i na mnie czas. PLUSY:Nie musimy martwić się o posiłki, napoje, przekąski i alkohole na wyjeździe, a często też leżaki na plaży i ręczniki. Wszystko jest  z góry opłacone, a my wystarczy, ze nosimy opaskę na ręku i możemy dowolnie z tego korzystać. Nie musimy martwić się o atrakcje dla dzieci - zwykle są animatorzy i wszystko w cenie. MINUSY: Ograniczamy się do jedzenia w hotelu więc ograniczamy doznania, poznawanie nowej kultury. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi. O ile w Europie możemy zorganizować sobie wczasy i stołować się w małych, lokalnych knajpkach, co jest bardzo urokliwe, o tyle w krajach arabskich lepiej wybrać posiłki serwowane w hotelu, by ie spędzić urlopu w toalecie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wszędzie można zaufać lokalnej kuchni, dlatego wtedy takie all inclusive bardzo się przydaje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie im starszy jestem tym all inclusive brzmi lepiej :) Nie zawsze wyjeżdżałem na wczasy all inclusive. Bywały wyjazdy, na których miałem wykupioną opcję HB (czyli 2 posiłki), były też takie ze śniadaniem i organizowane zupełnie na własną rękę. W krajach arabskich czy też wogóle innych niż europejskie uważam że lepiej wybrać posiłki serwowane w hotelu - bezpieczniej dla żołądka i wogóle bezpieczniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać, że jeśli kupujesz all inclusive nikt Ci nie broni na własną rękę zwiedzać miasto, zagadać do tubylców, zrezygnować z obiadu w hotelu i znaleźć lokalną knajpkę. Ok, płacisz może dwa razy za to samo - tzn mógłbyś zjeść w hotelu a jeść na mieście ale zakazu nie ma. Ja lubię kupić tanie all inclusive by mieć wodę, napoje, śniadanie, zawsze jakąś przekąskę a i tak móc korzystać z lokalnych restauracyjek i wierzcie mi, wychodzi nawet czasem taniej niż bez all inclusive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 461
    Tematów
    5 043
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 064
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    Gilbertow51
    Najnowszy użytkownik
    Gilbertow51
    Rejestracja
×