Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl
Zaloguj się, aby dodać temat  
Otremba

Najpiękniejsze miasta Australii.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie według Was jest najpiękniejsze miasto Australii i dlaczego? Co wam się w nim najbardziej podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Melbourne. Dlaczego? Miasto zlokalizowane jest na dużej naturalnej zatoce Port Philip. W ostatnich latach Melbourne uznane zostało przez UNESCO miastem literatury i wartościowej sztuki ulicznej. Jest domem dla wielu najstarszych instytucji kultury, takich jak Melbourne Muzeum, Melbourne Zoo, National Gallery of Victoria czy Royal Exhibition Building.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku trzeba dodać, że w Australii status miasta (city) jest przyznawany tylko największym i najbardziej znaczącym miejscowościom. Dla mnie wielka trójka to: Melbourne, Adelaide, Brisbane (najpiękniejsza panorama !). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melbourne i Sydney to bardzo ładne, australijskie miasta. Sydney wypada choćby odwiedzić dla słynnej opery się tam znajdującej. Poza tym jest cała masa wielu innych atrakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, najpiękniejszym miastem w Australii jest Sydney. Sporo szczegółów znajdziecie na https://takietamztripa.pl/co-warto-zobaczyc-w-sydney .To miejsce ma wiele do zaoferowania i zawsze zachwyca mnie swoim urokiem. Przede wszystkim, ikoniczny widok Opery w Sydney i mostu Harbour Bridge jest po prostu zapierający dech w piersiach. Spacer po nadbrzeżnych szlakach, takich jak Bondi to Coogee Coastal Walk, pozwala cieszyć się nie tylko pięknymi widokami na ocean, ale także na urokliwe plaże i przyrodę. Ponadto, Sydney oferuje bogatą scenę kulturalną, wspaniałe restauracje i wiele atrakcji turystycznych, takich jak Taronga Zoo czy Royal Botanic Garden.

Co do tego, co mi się w Sydney najbardziej podoba, to zdecydowanie jego kosmopolityczny charakter. Miasto to jest pełne różnorodności kulturowej, co widać w różnorodności kuchni, sztuki i kultury. Jest tu wiele miejsc, które można odkrywać i eksplorować przez całe życie. Dodatkowo, przyroda wokół Sydney jest oszałamiająca, co daje możliwość uprawiania różnych działań na świeżym powietrzu, od surfowania po piesze wycieczki po górach. To połączenie kultury, natury i pięknych widoków czyni Sydney moim ulubionym miastem w Australii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby dodać temat  

  • Statystyki forum

    1 463
    Tematów
    5 046
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    1 065
    Użytkowników
    9 426
    Najwięcej online
    rojnenek
    Najnowszy użytkownik
    rojnenek
    Rejestracja
×