Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

Paquita32

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. W jakiej kolejności izolować fundamenty w takich starych budynkach? Najpierw robi się izolację poziomą, czy jednak pionową? Pytam rzecz jasna o bariery przeciwwilgociowe. O tym, jak są istotne, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. A podobno jak się wykona izolacje w odpowiedni sposób, to z pierwszym uszczelnianiem spokojnie można poczekać nawet i 30 lat. Tak to zostało opisane na http://osuszanie.info/ i nie tylko tam zresztą. Tylko jak zaplanować pracę, aby uzyskać optymalne efekty? Dajcie proszę znać, jeśli wiecie więcej o tego rodzaju zadaniach w budowlance.
 2. Paquita32

  ratowanie zabytków

  PS A można by tego uniknąć, stosując naprawdę podstawowe metody. Na przykład zabezpieczając je przed wilgocią. Nie wiem wprawdzie, jak takie usługi są wyceniane - na https://osuszanie.info/izolacje-pionowe-fundamentow/ nie ma cennika, nawet orientacyjnego - to dla PAŃSTWA i dziedzictwa koszty nie powinny być traktowane zawsze priorytetowo.
 3. Paquita32

  ratowanie zabytków

  Dlaczego tak dużo zabytków jest w fatalnym stanie? Jedne obiekty są ratowane, inne się olewa - według niezrozumiałego klucza. Na przykład konserwator nie pozwolił wyburzyć zaniedbanego, zbędnego dworca, a różne pałace, dworki stoją i niszczeją. Tak wiele regionów traci potencjał turystyczny!
 4. Paquita32

  Witam

  Cześć wszystkim, miło mi do was dołączyć :D
×