Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

kozak_luzak

Members
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. kozak_luzak

  zaginiony bagaż

  Spoko, kiedyś się znajdzie Tak mi powiedziała obsługa lotniska. Sprawdziłem statystyki - zaledwie 2 procent bagaży przewożonych przez linie lotnicze rzeczywiście się nie odnajduje. Większość z nich lokalizowana jest bardzo szybko i przylatuje kolejnym lotem, trafiając do właściciela po kilku lub kilkunastu godzinach.
 2. kozak_luzak

  odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot

  Niestety, linie lotnicze zwykle odmawiają wypłaty odszkodowań licząc na to, że pasażer odpuści. Brak wiedzy, doświadczenia i czasu stanowią główne powody rezygnacji pasażerów z dochodzenia swoich praw o odszkodowanie.
 3. kozak_luzak

  odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot

  Najczęstszym powodem odmowy wypłaty odszkodowania przez Wizz Air są nadzwyczajne okoliczności. Nie zawsze jest to prawdziwa przyczyna opóźnienia czy odwołania lotu - warto dociekać. Jedynie w sytuacji, gdy zdarzenie nie wynika z winy przewoźnika, ale spowodowane jest siłą wyższą, zostaje on zwolniony z obowiązku wypłaty odszkodowania. Ustalenie faktycznej przyczyny problemu nie jest proste, ale za pomocą odpowiednich danych i narzędzi jesteśmy w stanie to dokładnie zrobić. Warto też skorzystać z pośrednictwa firm, które zajmują się odszkodowaniami - ja dopiero tak odzyskałem pieniądze, wcześniej mnie ignorowali.
 4. kozak_luzak

  transport w Grecji

  @dariusz.koa1 racja!Nie oczekiwałbym tego, że będzie się można z taksówkarzami porozumieć po angielsku. Może z kilkoma na krzyż łamanym angielskim w Atenach.
 5. kozak_luzak

  nachalność w Egipcie

  @mary_lee święte słowa! Niby głupota a to bardzo częsty przekręt. Lepiej też zakupy i wymiany waluty robić w 2-3 osoby. Gdy trafimy na grupę lokalsów a jesteśmy sami - trudniej będzie udowodnić swoją rację.
 6. kozak_luzak

  jak szukać tanich lotów?

  Ceny lotów uzależnione są od kilku czynników, podstawowym jest kwestia, tego, z jak dużym wyprzedzeniem kupimy bilety. Jest to zasada, która dotyczy wszystkich lotów na świecie – bez względu na cel podróży. Warto jest więc zaplanować podróż wcześniej i wyszukać najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Kolejnym istotnym kryterium, z którym powinniśmy się liczyć, jest dzień tygodnia – bardzo często bilety, wykupione na dni weekendu są tańsze, niż te na dni robocze. Warto brać także pod uwagę aktualne okoliczności i święta – w okresie wakacyjnym bilety lotnicze zawsze kosztują więcej, podobnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Sylwestra i innych tego typu okoliczności.
 7. kozak_luzak

  Bezpiecznie czy niebezpiecznie?

  Myślę że bezpiecznie ale nie tak ciekawie, by jechać. Byłem, widziałem, wolę bardziej dzikie kierunki.
 8. kozak_luzak

  nachalność w Egipcie

  I to wieczne naciąganie - tu naciągnąć chcą cię na wszystko i to na duże pieniądze. Koniecznie należy się targować, a cenę wyjściową podawać bardzo niską, często 4 lub 5 krotnie niższą od sugerowanej przez sprzedawcę.
 9. kozak_luzak

  woda w Egipcie

  Ja piłem tylko butelkowaną, zęby myłem butelkowaną, z kąpielą nie dało się inaczej niż prysznic hotelowy
 10. kozak_luzak

  transport w Grecji

  W samych miastach jest dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, a w Atenach też metro i tramwaje. Na wyspy pływają promy i to najlepsza opcja. POza tym Grecja ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć połączeń nawet pomiędzy wioskami, warto więc korzystać z autobusów.
 11. kozak_luzak

  Noclegi w Pobierowie.

  Pobierowo to moje miejsce wakacji z dzieciństwa, ale gdy tam jeździłem były tylko domy poczynkowe a nie hotele i to dedykowane pracownikom konkretnych firm i instytucji a poza tym pola namiotowe i domki. Fajnie, że PObierowo się zmienia.
 12. kozak_luzak

  Z jakim biurem podróży na safari?

  Ja odwiedzającym Afrykę po raz pierwszy polecam zdecydowanie zorganizowane safari z biurem nawet jeśli to tylko (i aż!) safari z aparatem a nie ze strzelbą.
 13. kozak_luzak

  allinclusive plusy i minusy

  Ja formułę all inclusive polecam tym osobom, które z uwagi na destynację nie mają większego wyboru.Będąc większość czasu na hotelu jesteśmy skazani na all inclusive.
×