Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

damianek-ek

Members
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. damianek-ek

  wiza do chin

  Opcja z 144-godzinnym transferem dostępna jest w Szanghaju, Jiangsu oraz Hangzhou. @dariusz.koa1 u ciebie taka wiza na 100% nie przejdzie.
 2. damianek-ek

  ubezpieczenie na wakacje zagraniczne

  Odkąd moja przyjaciółka miała wypadek prezy nurkowania i spędziła 3 miesiące w szpitalu w BangKoku kupuję zawsze - wydaje się że wypadki i nieszczęścia to są odległe sprawy a często okazują się bardzo bliskie.
 3. damianek-ek

  spanie na lotnisku? JAK?

  Na Stansted zakaz spania! http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114158,23560858,zakaz-spania-na-lotnisku-ktore-polacy-doskonale-znaja-nawet.html
 4. damianek-ek

  zaginiony bagaż

  Pierwsze kroki należy skierować do Biura Bagażu Zagubionego, zlokalizowanego w strefie pasażerskiej (zazwyczaj w hali przylotów) z: odcinkiem karty pokładowej, wydanej podczas odprawy bagażowo-biletowej dowodem tożsamości kwitem świadczącym o nadaniu bagażu biletem Reszta zależy od procedur linii.
 5. damianek-ek

  kite na helu

  Osobiście jestem zakochany w Helu. Byłam tam po raz pierwsze i wreszcie przekonałem się do Bałtyku dzięki temu miejscu. Mam nadzieję, że w najbliższe wakacje znowu zawitam - będzie to moja premiera na kitesurfingu!
 6. damianek-ek

  plaża naturystów

  Plaża w Chałupach jest chyba najstarszą a na pewno najpopularniejszą plażą naturystyczną w Polsce, ale nieoficjalną. To oznacza, że nie ma tabliczki z logo Federacji Naturystów Polskich informującej innych plażowiczów, że w tym miejscu opalają się golasy. Plaża jest piękna, szeroka, z jasnym ubitym piaskiem i sosnowym lasem na wydmach. Ma ok. 2 km długości.
 7. damianek-ek

  do Egiptu z bobasem

  Serio z małymi dziećmi do Egiptu? Ja wiem, że można się zabezpieczać na wiele sposobów, wozić swoje jedzenie, wodę itd. tylko po co - jeśli się pochorują będzie płącz i zgrzytanie zębami. Odradzam jako ojciec trójki.
 8. damianek-ek

  wynajem auta maroko

  Jeszcze co do Maroko i wynajmu auta: w Maroko bardzo często zdarzają się włamania do samochodów, również tych wynajmowanych. Samochód najlepiej zaparkować na płatnym parkingu lub w miejscu pilnowanym przez stróża ubranego w niebieski fartuch z plakietką (nocą stawka liczona jest podwójnie). Turyści zmotoryzowani nie powinni zabierać przygodnych pasażerów. W myśl obowiązującego w Maroku prawa kierowca odpowiada zarówno za pasażerów, jak i za przewożone przez nich towary, np. narkotyki.
 9. damianek-ek

  skuter w Tajlandii

  Uwaga, cytat z informacji oficjalnej: Ambasada RP w Bangkoku informuje, iż zgodnie z prawem miejscowym (Tajlandia, Laos, Kambodża) dokumentem uprawniającym do poruszania się pojazdem mechanicznym, w tym również skuterem (tut. „motor-bike”), jest odpowiedniej kategorii międzynarodowe prawo jazdy lub też prawo jazdy wydane przez władze miejscowe. Zaznacza się przy tym, iż polskie prawo jazdy nie jest dokumentem uznawanym przez władze Tajlandii, Laosu ani Kambodży jako dokument uprawniający do poruszania się samochodem, skuterem, czy jakimkolwiek innym pojazdem mechanicznym. !!!
 10. damianek-ek

  Cześć!

  Witajcie!
 11. damianek-ek

  allinclusive plusy i minusy

  Dla mnie all inclusive to same plusy: po całym roku ciężkiej pracy lubię mieć posiłki dostępne pod samym nosem, drinki, bary, nielimitowany dostęp do deserów i inne luksusy, które dla jednych są zbytkiem, a dla mnie synonimem odpoczynku. Nic nie muszę, wszystko podane, gotowe, załatwione za mnie.
 12. damianek-ek

  Jak radzić sobie w warunkach polowych ?

  Chusteczki wilgotne to odpowiedź na wiele problemów do tego chusteczki higieniczne suche – chyba nie ma takiej ich ilości, która byłaby przesadą, dalej do rąk żel do mycia rąk bez użycia wody. Poza tym, jeśli kogoś przerażają warunki polowe - ani chusteczki ani żel mu nie pomogą
×