Skocz do zawartości
Forum Turystyczne  logo forumturystyczne24.pl

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. zypolek

  spanie na lotnisku? JAK?

  Ktoś tam wspominał o okularach słonecznych - jakie one powinny być? Chcę kupić takie porządne, żeby je mieć na wiele lat i żeby robiły fajną robotę. Patrzcie na to - wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne Duży rozstrzał cenowy. Na które postawić, żeby było OK? Aby oczy faktycznie korzystały? Wszystkie kupowane dotąd były po prostu kiepskie...
 3. Jak to możliwe, że jeden i ten sam materiał radzi sobie zarówno z silnymi kwasami, jak i zasadami? Przecież pod względem chemicznym to skrajnie różne substancje. Ale mimo wszystko są dostępne akcesoria, które wedle specyfikacji radzą sobie w obu warunkach. Ich warstwa wewnętrzna jest wykonana z "polietylenu przewodzącego UPE" - cokolwiek to znaczy. Tylko w jaki sposób wykonuje się tego rodzaju surowce?
 4. Gdzie można zweryfikować, czy urządzenia przedstawiane jako nowoczesne faktycznie takie są? Wiecie - każdy producent czy sprzedawca specjalistycznego wyposażenia gabinetów dentystycznych przedstawia swój towar w samych superlatywach. Ale piękne słówka to tylko ozdobniki, liczą się fakty i konkretne dane. Tylko gdzie, kto publikuje tego rodzaju informacje?!? Jakoś nie kojarzę żadnego czasopisma albo instytutu przeprowadzającego testy sprzętu stomatologicznego...
 5. greg67

  wyjścia z dziećmi w góry

  Moim zdaniem, żadne diagnozy nie są potrzebne. A do samego wyjścia, szczególnie z takimi małymi dziećmi trzeba się dobrze przygotować!
 6. Czy ktoś ma zestawienie różnych odmian tytułowego materiału? Cel jest prosty: porównanie przed planowanym remontem dachu. Niby mam kilka wpisów, takich przygotowanych przez fachowców z branży budowlanej, ale to po prostu bloki tekstu. Żadnych tabel, wyników pomiarów - nic z typowo obiektywnych rzeczy. A przecież do wyboru są co najmniej 3 papy - bitumiczne, termozgrzewalne oraz samoprzylepne. I jak tu dokonać selekcji bez tak fundamentalnych informacji???
 7. Ruchita

  napięcie w oprawach świetlnych

  PS Ta oprawa o niestandardowym zakresie napięcia jest opisana na https://nowaled.pl/lampy-przemyslowe-led/ - ciekawi mnie, na co przekłada się taka właściwość. Może ktoś porówna kilka specyfikacji i coś z tego wywnioskuje?
 8. Amiya

  różne rodzaje księgowości

  EDIT Chodzi chyba o księgowość pełną. Nazwa może być trochę myląca, ale na stronie https://magnesuperat.pl/uslugi-ksiegowe/pelna-ksiegowosc/ wszystko wyjaśnili dość jasno. Inne obowiązki mają spółki kapitałowe, spółki osobowe prawa handlowego oraz firmy o przychodach 2 mln euro rocznie. Ale co z samym zakresem rozliczeń księgowych, ich szczegółowym porównaniem? Tu mam jeszcze wieeeeeeeeeeele znaków zapytania!
 9. Harjit

  które pudełka są lepsze?

  Żadnych pomysłów i zestawień? Trudno dopytam w samym sklepie. To, że na https://puzzle4u.pl/akcesoria-slubne/pudelko-na-koperty-slubne nie piszą nic o samych materiałach, nie znaczy że sprzedawcy nie mają takiej wiedzy. A przynajmniej tak mi się wydaje, że tak będzie!
 10. Satrugna

  wyrównanie ścieżek

  PS Informacje o samym wyrównywaniu już mam. Na stronie https://vawnik.com/szlifowanie-frezowanie-betonu/krakow/ jest trochę ciekawych detali. Ale o maszynach - niewiele. A mnie interesuje, czy ich sprzęt nadawałby się do pracy nad szlakami :idea:
 11. Wcześniejsza
 12. Kto wie, jakiego prądu potrzebują profesjonalne lampy magazynowe i tym podobne? Standardowo w polskich gniazdkach mamy 230 V. I taka sama wartość napięcia figuruje w specyfikacji większości modeli. Ale jest co najmniej jeden wyjątek: na ikonce ma 90 V i pod spodem jeszcze 305 V. Zapis nietypowy, tak jakby urządzenie miało kilka trybów albo dynamicznie zmieniało zapotrzebowanie na energię. A raczej jej parametry. Z czego to może wynikać i co to tak naprawdę oznacza?
 13. Ile modeli rozliczeń przewiduje polskie prawo? Mam tu namyśli zarówno kwestie stawek podatkowych i ich naliczania, ale także sposoby prowadzenia ewidencji. Podobno jest coś takiego, że jak przedsiębiorstwo ma określone przychody albo jest jakąś specyficzną spółką, zakres obowiązków związanych z ewidencją, prowadzeniem dokumentacji może być znacznie szerszy, niż "standardowo". Ktoś ma na tyle wiedzy w tym zakresie, żeby przybliżyć tę kwestię podatkowo-księgową w czytelny sposób?
 14. Steven2000

  Miejsca w Bieszczadach które warto zwiedzić

  Uwielbiam góry, a jak wygląda sytuacja w schroniskach? bo podobno nie za ciekawie ostatnio czytałam..... https://tarkowski.edu.pl/
 15. Ktoś wie, kto to dokładnie jest i jaka to publikacja? Jak wpisują nazwisko i E, to wychodzi mi EWA. Ale na stronie o enigmatycznej zawartości jest DZIARDZIELA - więc chodzi o faceta. A jak zapytuję o "Mój lipowy świat" to wychodzą mi pasieki i sprzedawcy miodu. Czy jedno jakoś łączy się z drugim? Dodam, że w tle jest jeszcze Konin. Skąd taki dziwny zbiór osobliwości? Bo na konińskim portalu opublikowano tekst "partnerski" z dziwnym adresem. Takim co zawiera właśnie odniesienia w formie, jak poniżej: Komuś coś się kojarzy, gdzieś jakiś dzwon kościelny dzwoni?!?
 16. Steven2000

  Ubezpieczenie

  Ale polećcie jakąś dobrą polisę na życie, chętnie zapoznam się z tematem
 17. Steven2000

  Ubezpieczenie

  Ja mam na dziecko, bardzo pożyteczna sprawa, wiele opcji, wiele możliwości, a wolałem najpierw pomyśleć o dziecku, miast o sobie
 18. Tak zwane krafty, a może te zrobione z powlekanej tektury o wysokiej gramaturze? Trzeba się w końcu na jedną opcję zdecydować. A pudełko ma posłużyć na weselu, do zbierania kopert od gości, którzy zjawią się na weselu. Wykonawcy pozwalający dopasowywać grafikę dają do wyboru właśnie te 2 materiały. Ale porównania właściwości nie mam - pomożecie mi znaleźć odpowiednie informacje? Niby drobiazg, ale jak się pomyśli, ilu problemów może przysporzyć niewłaściwa decyzja
 19. Dzień dobry, Poniższa ankieta skierowana jest do pracowników biur podróży. Dotyczy turystyki polsko-chińskiej. Mogą ją również wypełnić osoby, które w ofercie biura podróży nie posiadają wycieczek do Chin. Jej wypełnienie zajmie Państwu około 2 minuty. Odpowiedzi są anonimowe i niezbędne do napisania jednego z rozdziałów pracy magisterskiej. Dziękuję za pomoc! https://forms.gle/Hg1B1ZbbG17trgCBA
 20. A także wszelkich pokrewnych dziedzinach. Ale z takich niezależnych źródeł. Jak się czyta blogi specjalistów albo branżowych agencji, to wniosek zawsze jest jeden: przyjdź do nas, podpiszemy umowę i będziemy razem pracować. A mi zależy na wiedzy, a nie szukaniu kogokolwiek, komu trzeba by płacić grube haj$y. Mam parę książek, takich jak Sztuka SEO - tylko że wszelkie podręczniki zapewne szybko się dezaktualizują. Gdzie w takim razie szukać aktualnych, rzetelnych wiadomości?
 21. Satrugna

  wyrównanie ścieżek

  Jakich maszyn się używa, żeby wyrównać betonową nawierzchnię? Ciekawe, czy takiego sprzętu nie dałoby się wpuścić na niektóre szlaki. Te, na których położono takie specyficzne płyty - na przykład wokół Śnieżnych Kotłów jest kilka takich tras. I nie da się ukryć, że materiał jest już mocno zużyty i robi się niebezpiecznie. Pewnie i tak nic by z tego nie wyszło ze względu na park narodowy, ale... myślę, że ktoś decyzyjny powinien na poważnie rozważyć dogłębną modernizację niektórych ścieżek i szlaków w górach!
 22. Czapa

  wycieczki dla przedszkolaków

  Zielone szkoły na Śląsku odwołane, koniec świata.
 23. Adarsh

  wycieczki dla przedszkolaków

  PS Chodzi oczywiście o ustalenie, dokąd dokładnie przedszkole będzie zabierać moje dziecko, jeżeli je tam zapiszę. Na stronie http://www.hipopo.pl/ nie widzę konkretnych planów wycieczek, poza tym jak co chwila kraj się otwiera i zamyka, to wiele może się zmienić. A mimo wszystko wolę mieć jakiś przykład, niż zgadywać!
 24. Vidushi675

  stężenie 30% jednego składnika

  UWAGA Rzeczony cytat pochodzi z opisu produktu znalezionego w sklepie https://konopnezrodlozdrowia.pl/sklep/olej-cbd/pasty/ - tylko że teraz już ten konkretny wariant nie jest dostępny. Być może tymczasowo. A inne pasty przedstawiono w inny, bardziej oszczędny sposób.
 25. kamea

  ustalenie alimentów

  Znam dobrego adwokata Łukasza Węgłowskiego który specjalizuję się w prawie rodzinnym a więc wszystko co związane z rozwodem i alimentami potrafi idealnie ogarnąć, działa na terenie całego wybrzeża i Pomorza ale współpracuje też z wieloma innymi kancelariami
 26. kamea

  bardzo dobry adwokat

  Mogę polecić adwokata Łukasza Węgłowskiego który mam kancelarię w w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim ale działa też na całym wybrzeżu i Pomorzu
 27. kamea

  noclegi w Górach Stołowych.

  jestem właśnie w Kudowie, w ośrodku Willa Alfa jest rewelacyjnie, cisza, spokój, dobre jedzenie, jedna z lepszych moich miejscówek w górach
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×